Według międzynarodowego zestawienia Transparent Ranking uwzględniającego liczbę cytowań w Google Scholar, UMK jest drugim najczęściej cytowanym uniwersytetem w Polsce.

Z sumą 64436 cytowań Uniwersytet Mikołaja Kopernika  znalazł się na 779. miejscu w ogólnoświatowym zestawieniu opracowanym przez Cybermetrics Lab.

Z taką liczbą cytowań UMK poprawiło swoją zeszłoroczną pozycję  (845.) ustaloną w lipcu 2016 r.
Oprócz drugiej pozycji w rankingu krajowym UMK utrzymał trzecią lokatę wśród wszystkich uczelni krajowych, a nawet jako jedyny z pierwszej trójki poprawił swoje notowania.

Polskie uczelnie w Transparent Ranking

Przed toruńskim uniwersytetem sklasyfikowano Uniwersytet Warszawski (698. miejsce na świecie) oraz Politechnikę Warszawską (732. miejsce).
Za UMK znalazły się renomowane polskie  m.in. Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Wrocławski czy Politechnika Poznańska. Liderem rankingu został po raz kolejny Harvard University (1495497 cytowań).

Pełna wersja rankingu jest dostępna pod tym linkiem.

Wyniki zgromadzone w Transparent Ranking posłużą jako jedno z kryteriów najbliższej edycji Ranking Web of Universities 2017, którego publikacja zaplanowana jest na przełom stycznia i lutego.

[Fot.: Angelika Plich]