Ranking  URAP sklasyfikował Uniwersytet Mikołaja Kopernika na 799. miejscu w zestawieniu międzynarodowym, co daje skok o dwie pozycje. Miejsce na liście krajowych uczelni pozostało bez zmian.

URAP, czyli University Ranking by Academic Performance jest międzynarodowym zestawieniem uczelni porównującym je pod względem działalności naukowej. Aspektami branymi pod uwagę w tworzeniu rankingu jest liczba publikacji naukowych, cytowania czy współpraca z innymi krajami.

Nasz Uniwersytet obronił swoją zeszłoroczną 8. pozycję w klasyfikacji krajowej, którą otwiera Uniwersytet Jagieloński. Kolejne miejsca w Polsce zajmują: Uniwersytet Warszawski, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Warszawska, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechnika i Uniwersytet Wrocławski. Za UMK w pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze Uniwersytety Medyczne w Warszawie i Łodzi.

Awans natomiast do pierwszej 800 uczelni na świecie to tegoroczny sukces — zeszłoroczna edycja klasyfikowała nas na 801 miejscu. Międzynarodowa czołówka to Uniwersytet Harvarda w Stanach Zjednoczonych, Uniwersytet w Toronto w Kanadzie oraz Uniwersytet w Oxfordzie w Wielkiej Brytanii.

Lista uczelni w rankingu krajowym i międzynarodowym.

Pozostają w tematyce rankingów, UMK jako jedyny polski uniwersytet znalazł się na 18 z 20 miejsc zestawienia Top Campus Award. Lista powstała na bazie zysków studentów z letniego programu firmy Southwestern Advantage. Firma ta zapewnia pracę, wymianę i zdobycie doświadczenia w marketingu, coachingu, zarządzaniu, a przy tym daje okazję do zwiedzania i poprawienia umiejętności językowych.