Uniwersytet Mikołaja Kopernika jako jedna z 14 polskich uczelni został ujęty w rankingu najlepszych uczelni na świecie portalu Times Higher Education World University Rankings 2020. Spośród wszystkich polskich uczelni osiągnął dopiero dziesiąty wynik.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika zajął miejsce w przedziale 1001+. Z rankingu można także wyczytać, że na toruńskiej uczelni na jednego pracownika naukowego przypada ok. 11 studentów (spośród ogólnej ich liczby, studiuje 2% zagranicznych studentów a stosunek liczby studiujących kobiet do mężczyzn wynosi 71:29.

Najwyżej spośród polskich uczelni znalazły się Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński (przedział miejsc 601-800) a także Uniwersytet Adama Mickiewicza i Uniwersytet Gdański (801-1000). Pozostałe polskie uczelnie zajęły miejsca w przedziale od 1000 w górę.

Zwycięzcą rankingu po raz kolejny okazał się Uniwersytet w Oksfordzie, wyprzedzając California Institute of Technology oraz Uniwersytet w Cambridge. W pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze 6 uczelni amerykańskich i jedna brytyjska. Największą liczbą uczelni (ponad setką szkół wyższych) uwzględnionych w rankingu, choć na dalszych miejscach, może pochwalić się Japonia.

Cały ranking możecie sprawdzić na stronie: https://www.timeshighereducation.com/