Wiele osób narzekało na zbyt małą przestrzeń między wiatami przystankowymi a jezdnią przy al. Solidarności. Wszystko zmieni się już tej jesieni, trwają bowiem prace nad przestawianiem wiat.

W związku z dużą liczbą pasażerów korzystających z węzła przesiadkowego przy al. Solidarności zdecydowano się na przebudowę przystanków. Już niebawem pasażerowie będą mogli swobodniej przemieszczać się między przystankami, wygodniejsze stanie się wysiadanie z autobusu czy wsiadanie do niego. Poszerzona zostanie przestrzeń pomiędzy wiatami a krawędziami peronów. Utrudnienia na al. Solidarności potrwają od 16 września do 31 października 2017. Wiaty nie tylko zostaną przesunięte, lecz również wyposażone w dwustronne gabloty, dzięki czemu pasażerowie będą mogli sprawdzić rozkład jazdy również od strony chodnika.

Roboty spowodują zmiany w komunikacji miejskiej oraz ograniczenia w ruchu kołowym. Na okres od 16 września do 31 października zlikwidowany zostanie parking dla autobusów przed CKK Jordanki. Z ruchu wyłączony zostanie lewy pas al. Solidarności i droga rowerowa. Z prawego pasa będzie możliwy ruch pojazdów w lewo, prosto i w prawo.

Zmiany w przebiegu linii tramwajowych

Tramwaje linii nr 1 i 1N pojadą objazdem od ul. Wały gen. Sikorskiego przez pl. Rapackiego, Bydgoską i Sienkiewicza, (powrót przez ul. Broniewskiego i Reja),
tramwaje linii nr 3 i 3N pojadą odjazdem przez ul. Uniwersytecką (z przystankiem przy przychodni),
tramwaje zatrzymywać się będą na przystankach przy ul. Wały gen. Sikorskiego.
tramwaje linii nr 1 kursować będą wg. zmienionego rozkładu jazdy z częstotliwością co 10 minut, przemiennie z tramwajami linii nr 3 na wspólnych odcinkach tras.
tramwaje linii nr 4 kursować będą dłużej – do godz. 18-tej.
tramwaje linii nr 2, 4 i 5 kursować będą bez zmian.

Zmiany w lokalizacjach przystanków autobusowych

Autobusy linii dziennych jadące w kierunku północnym będą się zatrzymywały na torowisku przed Pl. NOT,
autobusy linii dziennych jadące w kierunku południowym będą się zatrzymywały na wysokości CKK Jordanki w miejscu parkingu dla autobusów,
autobusy linii nocnych będą się zatrzymywały na ul. Wały gen. Sikorskiego na wysokości przystanków tramwajowych.

Na szczęście utrudnienia na al. Solidarności mają zakończyć się 31 października, a po tym terminie pasażerowie będą mogli podróżować wygodniej oraz bardziej komfortowo.

Szczegółowe informacje na temat przebudowy oraz zmian w ruchu drogowym znajdziecie tutaj.

[fot. Angleika Plich]