Bieganie, sztafeta i…oddawanie bawełnianych koszulek? Zobacz kiedy, gdzie i na co się przygotować w tegorocznej edycji Biegu z Książką.

O samym przedsięwzięciu

Uczestnikami biegu mogą być pracownicy, studenci czy sympatycy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Rok 2019 został ogłoszony Rokiem Matematyki, zatem organizatorzy zachęcają biegaczy do wzięcia ze sobą ulubionej książki z liczbą w tytule. Nagrody zostaną przyznane nie tylko dla najlepszych biegaczy. W klasyfikacji „Do potęgi” wynik obliczany będzie za pomocą algorytmu uwzględniającego czas przebycia trasy, parametry książki i specjalny przelicznik, który zostanie ujawniony tuż przed startem biegu. Biuro zawodów będzie mieć swoją siedzibę w Bibliotece Głównej UMK. Przedsięwzięcie ma za zadanie propagowanie biegania jako najprostszej formy ruchy oraz upowszechnienie czytelnictwa. Organizatorem imprezy jest Klub Maratoński UMK oraz Program „Absolwent UMK”.

Trasa

Biorący udział w wydarzeniu będą mogli zmierzyć się ze sztafetą bądź biegiem głównym. Dodatkowo, z racji faktu, że tegoroczna edycja przedsięwzięcia będzie miała miejsce w Dzień Matki, odbędzie się dodatkowy bieg Rozbiegana Mama. Rodzicielki wraz ze swoimi pociechami będą mogły zawalczyć z dystansem 359 m. W biegu głównym do pokonania będzie dystans około 3,6 km, zaś w sztafecie, każdy z 4 uczestników będzie miał do pokonania dystans 359 m. Trasa biegu  obejmuje obszar ścieżek i alejek leśnych na terenie miasteczka akademickiego na Bielanach oraz tereny przyległe.

Kiedy  i gdzie?

26 maja 2019,  od godz. 11.00, kampus uniwersytecki na Bielanach w Toruniu.

Oddaj koszulkę w szczytnym celu!

W ramach V Biegu z książką odbędzie się charytatywna zbiórka koszulek bawełnianych (100% bawełna bez sztucznych materiałów w składzie) na rzecz podopiecznych Hospicjum Światło w Toruniu. Oddawane koszulki typu T-shirt muszą być w dobrym stanie bądź nowe. Akcja będzie miała miejsce w holu głównym budynku Collegium Humanisticum w dniu 23 maja, od godziny 11.30 do 14. Pomysłodawcami inicjatywy jest wydziałowa drużyna Zabiegani WHN wraz z dr Piotrem Rudera.