W najbliższy weekend w Zespole Szkół nr 28 w Toruniu odbędzie się piata edycja Turnieju Piłkarskiego Ecenter ,,Jest Fajnie”.

To już piąta edycja turnieju piłkarskiego organizowanego przez Stowarzyszenie ,,Jest Fajnie”. Rozgrywki odbędą się 25 (faza grupowa) i 26 (faza pucharowa) lutego. Do walki o miano najlepszej amatorskiej drużyny naszego regionu przystąpią 32 ekipy. Tytułu bronić będzie drużyna Dynamik Herring Toruń. Organizatorzy jak co roku spodziewają się wysokiej frekwencji na trybunach oraz liczą na kolejny sukces organizacyjny.

Losowanie grup odbędzie się 23 lutego o godzinie 18:00 w klubie Liga SportClub. Po losowaniu organizatorzy zapraszają na wspólne oglądaniu meczu Ligi Europy Ajax Amsterdam – Legia Warszawa. Emocji będzie zatem co nie miara!

Jak za każdym razem turniejowi przyświeca bardzo szczytny cel. Podczas tegorocznej edycji pomoc zostanie przekazana rodzinie Tomickich a konkretnie Tomkowi i jego synkowi – Antosiowi. Obaj zmagają się z nieuleczalną chorobą genetyczną – dystrofią miotoniczną typu 1. Niestety prowadzi ona do zaniku wszystkich mięśni i śmierci. Jedyną szansą dla Tomka i Antosia jest bardzo kosztowna operacja. Koszt to 300 tysięcy złotych a na tą chwilę udało się zebrać 15% tej kwoty.

Stowarzyszenie ,,Jest Fajnie” to działająca od ponad czterech lat organizacja charytatywna wspierająca młodych ludzi dążących do sukcesu w życiu zawodowym, sportowym czy artystycznym. Na swoim koncie ma wiele sukcesów organizacyjnych i przeprowadzonych imprez, których celem jest promocja i pomoc młodym ludziom.

V Turniej Piłkarski Ecenter ,,Jest Fajnie” – kiedy i gdzie?

Gdzie? Zespół Szkół nr 28 w Toruniu, ul. Przy Skarpie 13

Kiedy? 25 lutego, od 8:00 do 20:00; 26 lutego, od 9:00 do 19:00.

[Fot. materiał organizatora]