Pierwszego września szykuje się polsko-szwedzki najazd grających na całym świecie death-metalowców. Powód koncertu Vadera i Marduka nie byle jaki – świętowanie 25-lecia debiutu tej pierwszej formacji.

Vader i Marduk w Toruniu

16 listopada 1992 r. ukazał się album „The Ultimate Incantation” wydany nakładem angielskiej wytwórni Earache Rec. Pierwsza płyta powstała po 9 latach od założenia zespołu, początkowo trashmetalowego, w Olsztynie w 1983 r. Co było potem? Setki tysięcy sprzedanych płyt, trasy po Europie, Azji i Ameryce Północnej i status legendy polskiego metalu. „Peter”, „Spider” i spółka ponownie chce przedstawić na tourze „XXV Lat Chaosu” kultowe wydawnictwo zachęcone sukcesem ostatniej trasy upamiętniającej pierwszy album Vadera. Wśród nich znalazła się także Od Nowa.

Tego samego wieczoru na deskach toruńskiego klubu pojawi się szwedzki Marduk, prawie 30 lat obecny na światowych salonach black metalowej.  Band Morgana Håkanssona po wielu latach nie notuje spadku koncertowej formy. Podczas toruńskiego koncertu Szwedzi będą promować ostatnią płytę „Viktoria”, wydaną w tym roku w czerwcu.

Legendom metalu towarzyszyć będzie również niemłoda polska Arkona, grająca black metal, poruszając w tekstach pogańską tematykę. Oprócz tego w sobotę zagra także Insidius, promujący swój najnowszy album „Infamia”.

Kiedy i gdzie?

Kto: Vader, Marduk, Arkona, Insidius

Kiedy: 1 września (sobota), godz. 19:00

Gdzie: Od Nowa, ul. Gagarina 37a

Bilety: przedsprzedaż w serwisach ticketmaster i eventim (70 zł) oraz w Od Nowie w dniu koncertu (80 zł). Bilety kolekcjonerskie dostępne będą w sprzedaży na bramce w dniu koncertu.