Już jutro w jednym z toruńskich klubów odbędzie się ciekawy koncert, w ramach którego artyści z Krakowa oddadzą hołd Grzegorzowi Ciechowskiemu. Wszystko to za sprawą koncertu z serii „Tribute To Republika”!

W hołdzie Ciechowskiemu, czyli „Tribute To Republika”!

Krakowski zespół Latające Talerze już jutro odwiedzi Toruń, aby zagrać dla mieszkańców miasta Kopernika koncert, który upamiętni twórczość Republiki. Artyści chcą tym samym oddać hołd i wyrazić szacunek zmarłemu w 2001 roku liderowi tej grupy, czyli Grzegorzowi Ciechowskiemu. Podczas koncertu usłyszymy zarówno piosenki Republiki, jak i samego „Obywatela G.C”. Latające Talerze zaprezentują jednak także autorski materiał, który powstawał w ciągu kilku lat wspólnego grania. Odnaleźć w nim można inspiracje muzyką i tekstami Ciechowskiego. Warto bowiem wspomnieć, że krakowski zespół nie bez powodu styka się z twórczością tego artysty. W 2009 roku muzycy zdobyli bowiem I nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Zespołów Coverowych za interpretację utworów Ciechowskiego i Republiki, a trzy lata później wystąpili na „Dniu Białej Flagi” , czyli dorocznym zlocie oficjalnego Fan clubu Republiki i Grzegorza Ciechowskiego w Toruniu.

 „Tribute To Republika” – szczegóły wydarzenia:

Kto: Latające Talarze

Kiedy: 10 października, godz. 20.00

Gdzie: Lizard King

Bilety: W cenie 35 zł, dostępne m.in. na kupbilecik.pl i biletyna.pl. W dniu koncertu w cenie 45 zł, do nabycia przy wejściu do klubu.