Toruński XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy startuje już w piątek. Co przygotowali dla nas studenci UMK?

Już po raz drugi Stowarzyszenie Pomocy Młodym Talentom „Jest Fajnie!” organizuje koncert charytatywny wraz z WOŚP „Na Skarpie”. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie coraz bardziej popularna formacja Baader Mainhoff. Wydarzenie startuje już w piątek, a minimalna wejściówka wynosi 10zł.

- Myślę, że obowiązkiem „Jest Fajnie!” jest uczestnictwo w WOŚP – mówi Łukasz Łukaszewski. – W tym roku zaprosiliśmy wiele ciekawych zespołów. Mieszanka hiphopowo-rockowa na pewno rozgrzeje zebranych w Toruńskiej Piwnicy Artystycznej ludzi.

Współpracę z WOŚP kontynuuje również Wydział Politologii i Stosunków Międzynarodowych. Sztab dr. Wojciecha Peszyńskiego współpracujący ze Sztabem WOŚP „Na Skarpie” planuje dwie duże imprezy. Studenci startują w niedzielę, o 10:00 turniejem piłkarskim w Uniwersyteckim Centrum Sportowym. Po rywalizacji sportowej przyjdzie czas na rozrywkę muzyczną – o godzinie 20:15 na scenie w browarze Jan Olbracht wystąpi Der Birken profesora Marka Jezińskiego i doktora Łukasza Wojtkowskiego. Przed główną gwiazdą wystąpi Paweł Kopiczko oraz Katarzyna Witkowska.

Wiele atrakcji przygotował również Sztab Główny. Podczas finału będzie można wylicytować m.in. czapkę z autografem Kamila Stocha a na scenie wystąpi zespół Łąki Łan oraz Justyna Steczkowska.

Przybywajcie! Cytując klasyka – „oj, się będzie działo”.

1468526_506199059496124_2056227879_n