W przyszłym roku nasze miasto będzie gospodarzem 36. Halowych Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce.  Od 4 do 7 marca 2021 najlepsi lekkoatleci powalczą w Arenie Toruń o miano najlepszych.

Wielcy sportowcy w Toruniu 

Od 4 do 7 marca 2021 Toruń będzie gospodarzem 36. Halowych Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce. Zawody odbywają się co dwa lata i w 2021 roku po raz pierwszy zagoszczą w Polsce. W czwartek, 4 marca, o 18:30 odbędzie się wielka ceremonia otwarcia. Miejsce będą miały także kwalifikacje w aż pięciu kategoriach. 

Już w piątek poznamy pierwszych medalistów HME m.in. w pchnięciu kulą mężczyzn. Kategoria ta w ostatnich dwóch edycjach padała łupem biało-czerwonych. Niedziela obfitować będzie w finały, a “wisienkę na torcie” będą stanowić sztafety 4×400 metrów zarówno mężczyzn, jak i kobiet. 

Bilety na tę imprezę trafią do sprzedaży na jesieni. 

Minutowy program imprezy: 

- 4 marca 2020 roku: 

18.30 – ceremonia otwarcia 

19.00 – skok wzwyż M (kwalifikacje) 

19.08  – skok w dal M (kwalifikacje) 

19.15 – pchnięcie kulą K (kwalifikacje) 

19.30 –  3000m K (runda 1) 

20.20 – 1500 m M (runda 1) 

  

- 5 marca 2020 roku: 

10.00 – 60 m/pięciobój K 

10.11 – trójskok M (kwalifikacje) 

10.17 – 400 m M (runda 1) 

10.20 – skok o tyczce K (kwalifikacje) 

10.52 – skok w dal/pięciobój K 

11.05 – 400 m K (runda 1) 

11.18 – pchnięcie kula M (kwalifikacje) 

11.50 – 1500 m K (kwalifikacje) 

12.18 – skok w dal K (kwalifikacje) 

12.30 – 800 m K (runda 1) 

13.05 – pchnięcie kulą/pięciobój K 

  

19:00 – skok w dal/pięciobój K 

19:06 – pchnięcie kulą K (finał) 

19:13 – skok w dal K (kwalifikacje) 

19:25 – 400m M (półfinały) 

19:45 – 400m K (półfinały) 

20:05 – 800m M (runda 1) 

20:20 – skok w dal M (finał) 

20:35 – pchnięcie kulą M (finał) 

20:45 – 800m/pięciobój K (finał) 

21:00 – 3000m K (finał) 

21:35 – 1500m M (finał) 

21:43 – pchnięcie kulą M (ceremonia medalowa) 

21:48 – Pięciobój (ceremonia medalowa) 

21:53   – 3000m K (ceremonia medalowa) 

  

- 6 marca 2020 roku: 

09:42 – skok w dal M (ceremonia medalowa) 

09:47 – pchnięcie kulą M (ceremonia medalowa) 

09:52 – 1500m M (ceremonia medalowa) 

10:00 – 60m/siedmiobój M 

10:04 – skok o tyczce M (kwalifikacje) 

10:20 – 60m M (runda 1) 

10:42 – skok w dal/siedmiobój M 

11:00 – 3000 m M (runda 1) 

11:30 – 60 m przez płotki K (runda 1) 

12:00 – trójskok M (kwalifikacje) 

12:10 – 60 m przez płotki M (runda 1) 

12:15 – pchnięcie kulą/siedmiobój M 

12:50 – 60m M (półfinały) 

  

18:50   – Skok wzwyż – siedmiobój   M                     

19:00   – 800m   K       – Półfinały 

19:15   – Skok o tyczce K – Finał 

19:25   – 800m M       – Półfinały 

19:40   -Skok w dal    K  – Finał 

19:50   -1500m  K           – Finał 

20:10   – 400m   M           – Finał 

20:25   – 400m   K            – Finał 

20:58   – 60m     M           – Finał 

  

21:01 – 1500 m K (ceremonia medalowa) 

21:06 – 400m M (ceremonia medalowa) 

21:11 – 400m K (ceremonia medalowa) 

  

7 marca 2020 roku: 

09:42 – skok w dal K (ceremonia medalowa) 

09:47 – skok o tycze K (ceremonia medalowa) 

09:52 – 60m M (ceremonia medalowa) 

10:00 – 60 m przez płotki/siedmiobój M 

10:20 – 60m K (runda 1) 

10:53 – trójskok M (finał) 

11:19 – skok wzwyż M (finał) 

11:00 – skok o tyczce/siedmiobój M 

12:35 – 60m K (półfinały) 

12:51 – trójskok M (ceremonia medalowa) 

13:00 – 60 m przez płotki M (półfinały) 

13:10 – skok wzwyż M (ceremonia medalowa) 

13:20 – 60 metrów przez płotki K (półfinały) 

  

  

17:00 – 60 metrów przez płotki M (finał) 

17:05 – skok o tyczce M (finał) 

17:15 – 60 metrów przez płotki K (finał) 

17:20 – trójskok K (finał) 

17:30 – 1000 m/siedmiobój M (finał) 

17:36 – 60 metrów przez płotki M (ceremonia medalowa) 

17:45 – skok wzwyż K (finał) 

17:52 – 3000m M (finał) 

18:01 – 60 metrów przez płotki K (ceremonia medalowa) 

18:06 – siedmiobój M (ceremonia medalowa) 

18:13 – 800m K (finał) 

18:25 – 800m M (finał) 

18:30 – 3000m M (ceremonia medalowa) 

18:46 – 60m K (finał) 

18:57 – 4 x 400 m M (finał) 

19:03 – 800m K (ceremonia medalowa) 

19:10 – 4 x 400 m K (finał) 

19:17 – trójskok K (ceremonia medalowa) 

19:22 – 800 m M (ceremonia medalowa) 

19:27- skok o tyczce M (ceremonia medalowa) 

19:32 – 60 m K (ceremonia medalowa) 

19:37 – skok wzwyż K (ceremonia medalowa) 

19:41 – 4 x 400 m M (ceremonia medalowa) 

19:46   – 4 x 400 m K (ceremonia medalowa)