Mówi się, że w akademiku nic nie jest w stanie zaskoczyć. A jednak – od września tego roku mieszkańcy jednego z toruńskich domów studenckich będą mieli dość niezwykłych, jak na to miejsce sąsiadów. Gromadkę słodkich bobasów!

Od 1 września 2015 roku w wydzielonej części Domu Studenckiego nr 5 (ul. Słowackiego 5/7) uruchomiony zostanie… żłobek. Jest to efekt starań Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w ramach programu „Maluch na uczelni”, ministerialnej akcji tworzenia żłobków dziecięcych na uczelniach. Placówka ma pomóc studentom i doktorantom UMK w łączeniu nauki i pracy badawczej z opieką nad dzieckiem.

Niepubliczny Żłobek Bam-Bam posiadający docelowo piętnaście miejsc opiekował się będzie dziećmi od 13 miesiąca życia do końca sierpnia roku, w którym dziecko ukończy 3 latka. Na jego potrzeby wyznaczono powierzchnię około 150 m2, w tym 59 m2 bawialni i 45 m2 sypialni. Wyposażenie placówki wzbogacić mają wieloosobowe wózki dziecięce, co umożliwi dzieciom codzienne spacery.

Dziś, tj. 20 maja ruszył nabór do Żłobka Bam-Bam. Karty zgłoszenia dziecka do żłobka wraz z niezbędnymi dokumentami będą przyjmowane do 30 czerwca 2015 w Dziale Socjalnym UMK w budynku Rektoratu (ul. Gagarina 11), IV piętro, pokój 416. Wszelkich informacji dotyczących organizacji, prowadzenia żłobka i innych kwestii zawiązanych z naborem, regulaminem, jak również wymaganymi dokumentami zgłoszeniowymi udziela Joanna Podsiadło, Dyrektor Niepublicznego Żłobka Bam-Bam (kontakt pod nr 534 465 855).

[fot. Walther de Maria/Wikimedia Commons]