Niezależne Zrzeszenie Studentów UMK po raz kolejny zaprasza na Wampiriadę, czyli ogólnopolski projekt mający na celu propagowanie krwiodawstwa. Zbiórki krwi organizowane są cyklicznie, jesienią i wiosną, we wszystkich ośrodkach akademickich. 

Wampiriada to projekt organizowany od dawna na terenie całej Polski, który jest wynikiem współpracy Niezależnego Zrzeszenia Studentów oraz Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Organizatorzy poza zbiórkami krwi starają się popularyzować ideę dobroczynności.

Torunianie będą mieli okazję przyłączyć się do akcji w dniach 11-12 października od 9.00 do 16.00. W Auli UMK na krwiodawców będą czekać pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. Ponadto obecni będą przedstawiciele DKMS, czyli Bazy Dawców Komórek Macierzystych, którzy chętnie udzielą informacji dotyczących dawstwa szpiku kostnego i związanych z tym zagadnieniem procedur. Obecni będą także przedstawiciele NZS-u, którzy zadbają o sprawną organizację wydarzenia. Krwiodawcy przed przyjściem do Auli UMK powinni pamiętać o wszystkich niezbędnych dokumentach.

Studenci organizujący akcję działają zupełnie bezinteresownie, warto więc wynagrodzić im włożony czas, a przede wszystkim pomóc wszystkim tym, którzy czekają właśnie na Twoją krew. Przyjdź więc do Auli UMK i przybliż się do uzyskania tytułu Honorowego Krwiodawcy. Patronat medialny nad akcją objął portal SpodKopca.pl.

KIEDY: 11-12 października, od 9.00 do 16.00

GDZIE: Aula UMK

WIĘCEJ INFORMACJI:

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/964998856979910/

Strona Wampiriady: https://www.facebook.com/wampiriada.torun/?fref=ts

Strona NZS-u: https://www.facebook.com/NzsUmk/