Kolejna edycja największej polskiej akcji krwiodawstwa – Wampiriady – już niebawem w Toruniu. Wszystkie chętne stworzenia (wampiry, elfy i inne) będą mogły oddać krew i w ten sposób przyczynić się do uratowania zdrowia, a może i życia, innych ludzi. Do udziału w akcji serdecznie zaprasza Niezależne Zrzeszenie Studentów UMK.

Pierwsza Wampiriada odbyła się w 2000 r. w Krakowie. Od tego czasu, zwykle dwa razy do roku, w całej Polsce wampirki z wielkimi sercami mogą pomóc, oddając krew. To tkanka, której nie można wytworzyć w sztuczny sposób. Dlatego tak ważne jest dzielenie się tym cennym darem z innymi. Niewiele to kosztuje, a jedna donacja może uratować aż trzy ludzkie istnienia. Udział w akcji jest zupełnie darmowy. Krew może oddać każda osoba między 18. a 65. rokiem życia, ważąca ponad 50kg, o ogólnie dobrym zdrowiu i samopoczuciu.

Jak przygotować się do oddania krwi? Najważniejsze jest porządne wyspanie się, zjedzenie pożywnego śniadania oraz wypicie dużej ilości wody. Jeśli chcecie oddać krew podczas Wampiriady, nie zapomnijcie zabrać ze sobą dowodu osobistego!

Jeśli nadal macie wątpliwości, oby rozwiały je następujące fakty: oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne – nie uzależnia, do pobierania krwi używany jest wyłącznie sprzęt jednorazowego użytku, a miejsce wkłucia żyły jest starannie odkażane. Możecie już schować swój strach do kieszeni. NZS UMK, aby zachęcić do podzielenia się krwią z potrzebującymi, przygotowało szereg niespodzianek. Jeśli wspieracie Wampiriadę i honorowe krwiodawstwo, możecie do końca marca skorzystać ze zniżki do toruńskiego Clock Escape Room.

Autorka tego tekstu jako cel na rok 2017 postawiła sobie oddanie krwi. Nie bądźcie gorsi! Wampiriada czeka.
Więcej informacji na temat procedury oddawania krwi znajdziecie na stronie internetowej akcji, natomiast o szczegółach dotyczących wiosennej edycji Wampiriady w Toruniu, która odbędzie się 22 kwietnia w Wyższej Szkole Bankowej oraz w dniach 26-27 kwietnia w Auli UMK, przeczytacie na stronie wydarzenia na Facebooku.