Studia to, wbrew pozorom, nie tylko czas nauki, pisania i ślęczenia nad książkami. Jak bowiem doskonale wie każdy student, nie samą nauką żyje człowiek! Jest to także czas zabawy, relaksu, poznawania nowych znajomych i miasta, w którym się studiuje. W związku z tym, postanowiliśmy przygotować dla pierwszoroczniaków (lecz z pewnością nie tylko) małą ściągę, w której zebraliśmy najciekawsze/najbardziej znane naszym zdaniem w Toruniu miejsca, które są dla studentów odskocznią od żmudnej, wydziałowej codzienności. Zdajemy sobie sprawę, że nie są to wszystkie atrakcje, które zasługują na wyróżnienie, dlatego też czekamy na Wasze propozycje, które dopiszemy do listy!

„Tańce, hulanka, swawola” – czyli gdzie w Toruniu warto wyjść po zajęciach?

Taniec to doskonała forma aktywności fizycznej, która pozwala nam się rozluźnić po długim siedzeniu na ćwiczeniach i wykładach. W Toruniu, na szczęście, jest gdzie wyjść, aby potańczyć! Ceny obowiązujące w klubach są przyjazne dla studenckiej kieszeni, a można bowiem, przykładowo, udać się do:

- Klub Stars (Bulwar Filadelfijski 11) – niezwykle prestiżowy klub, który charakteryzuje się nowoczesnym i designerskim wystrojem. Można się tu zarówno napić dobrych trunków, ale także potańczyć przy muzyce serwowanej przez najlepszych DJ-ów.

- Number One (Rynek Staromiejski 1) – to klub, w którym zdecydowanie można się wyszaleć. Każdego dnia, DJ-je serwują porządną dawkę muzyki.

- Szwejk (Rynek Staromiejski 36) – w tym klubie można posiedzieć przy piwku i innych trunkach, ale także potańczyć. Od wiosny do jesieni funkcjonuje tu ogródek piwny. Dodatkowym atutem lokalu są transmisje sportowe.

- Kredens (Szewska 10) – najbardziej kultowy lokal w Toruniu – bardzo przychylny studentom, poprzez wszelakie promocje. W Kredensie można wypić, dobrze zjeść, a także potańczyć przy muzyce granej przez profesjonalnego DJ-a.

Lucky Star Toruń Plaza (Broniewskiego 90) – to miejsce, w którym możemy nie tylko wypić i potańczyć, ale także doskonale spędzić czas bawiąc się ze znajomymi przy stole bilardowym bądź grając w kręgle. W lokalu można organizować także prywatne imprezy, tj. urodziny, wieczory kawalerskie i panieńskie, bądź imprezy firmowe.

- Czeski Sen (Łazienna 9) – wbrew swojej nazwie, klub istnieje naprawdę. To lokal stworzony przez studentów, dla studentów (lecz nie tylko)!

- Beczka (Rynek Staromiejski 23) – to kolejne miejsce w Toruniu, w którym mile spędzisz czas ze znajomymi nie tylko na parkiecie, ale także na wygodnych kanapach, delektując się zimnym piwkiem!

- Arsenał (Dominikańska 9) – to stosunkowo nowy lokal z własną historią, stworzony przez fanów dobrego brzmienia. tutaj nie tylko potańczysz, ale także wypijesz!

Ponadto warto wspomnieć o:

- Pijalnia wódki i piwa – sieciówka, która mieści się także w Toruniu na Rynku Staromiejskim. Jak sama nazwa wskazuje – można napić się tu szerokiej gamy trunków i to wręcz za grosze!

- Kafefajka (Małe Garbary 1/3) – to oryginalne miejsce w Toruniu, w którym studenci napiją się piwa za jedynie 4,50, a także skorzystają z wielu innych promocji. Ponadto, będą mogli zrelaksować się na przytulnych poduchach przy smakowej fajce wodnej.

- Kadr (Żeglarska 5) – klub, który istnieje już od 2004 roku. Mieści się w średniowiecznej piwnicy, a jego wystrój charakteryzuje się tematyką filmową – na ścianach wiszą plakaty i fotosy, a z sufitu zwisają filmowe gadżety. Popołudniami można posłuchać tu właśnie muzyki, pochodzącej z bardziej lub mniej znanych ścieżek filmowych.

Istotne są także kluby, w których często odbywają się ciekawe koncerty. Bilety, wbrew pozorom, nie są wtedy takie drogie, a co najważniejsze, ich koszt nie obciąża zbytnio studenckiej kieszeni!

- Od Nowa (Gagarina 37 a) – jest to z pewnością klub kultowy i bardzo znany. Odbywa się tu wiele wydarzeń, począwszy od koncertów gwiazd, po festiwale filmowe, muzyczne, teatralne oraz juwenalia. Dostępne jest także tutaj Kino Studenckie „Niebieski Kocyk”.

- Klub NRD (Browarna 6) – specjalnością tego klubu są występy czołowych DJ-ów. Można tu też jednak posłuchać muzyki na żywo – głównie rockowej.

- Lizard King (Kopernika 3) – to miejsce zdecydowanie dobrej muzyki. Na scenie klubu występowało wiele znanych osób, m.in. Ania Dąbrowska, Dżem, Piotr Rogucki, Mela Koteluk, Łąki Łan, Czesław Śpiewa, Raz Dwa Trzy…

- Dwa Światy (Ducha św. 10/12) – klub jest miejscem częstych koncertów lokalnej i ponadlokalnej muzyki alternatywnej. Ponadto latem na dziedzińcu funkcjonuje ogródek, gdzie można, na świeżym powietrzu, napić się piwa bądź posmakować autorskich drinków.

- Hard Rock Pub „Pamela” (Legionów 36) – to niepozorny budynek serwujący piwo. Często jednak odbywają się tam koncerty w klimatach bluesowo-rockowych. W Pameli grali, np. legenda punk rocka The Vibrators, gitarzystka Jennifer Batten znana m.in. ze współpracy z Michaelem Jacksonem i wiele, wiele innych.

 Jeśli jednak ktoś zamiast szalenia na parkiecie, picia piwa bądź słuchania koncertów woli inne atrakcje, polecamy:

- Escape Room (Podmurna 101/5) – to nowy rodzaj rozrywki, podczas której trzeba zachować logiczne myślenie i zdrowy rozsądek. Zostajesz tam zamknięty w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu naszpikowanym zagadkami i, aby się z niego wydostać, musisz rozwikłać wszystkie łamigłówki.

- Jump Arena – Park Trampolin (Polna 121) – wbrew pozorom, to miejsce nie tylko dla dzieci! Po wielogodzinnym siedzeniu na zajęciach warto tu przyjść i rozprostować kości. Można wyskakać się za wszystkie czasy i spalić przy okazji wiele kalorii!

Kino Studenckie „Niebieski Kocyk” (Gagarina 37 a) – kino mieszczące się przy Od Nowie, w którym prezentowanych jest wiele interesujących filmów. Jeśli chodzi o filmowe seanse, warto wybrać się także oczywiście do Cinema City w Plazie, bądź do siedziby mieszczącej się przy ul. Czerwona Droga.

Lucky Star Toruń Plaza (Broniewskiego 90) – jak już wcześniej wspominaliśmy, warto wybrać się także w to miejsce, nie tylko w celu potańczenia, ale także po to, aby pograć w kręgle bądź w bilard.

Zbliża się także sezon zimowy, warto wybrać się także na łyżwy, m.in. na Lodowisko Tor-Tor (Bema 23/29) bądź Mentor (Szosa Chełmińska 177-181).

Jak widać, w Toruniu jest wiele atrakcji, dzięki którym można rozluźnić się po zajęciach i poczuć trochę „studenckiego życia”. Nie są to oczywiście wszystkie propozycje – w mieście Kopernika znajduje się bowiem wiele lokali, które warto odwiedzić. Zachęcamy więc także do odkrywania toruńskiej starówki na własną rękę w poszukiwaniu miejsc, które najbardziej przypadną Wam do gustu!