W trzeci weekend lipca, od 20 do 22 lipca, na scenie Dworu Artusa zagoszczą improwizatorzy z Polski, Francji i Słowenii. 
Spontaniczna gra bez scenariusza i nic, co dałoby się wcześniej przewidzieć – tak w skrócie można by określić trzydniowe święto sztuki improwizowanej, którego Toruń będzie świadkiem już po raz drugi. Podczas Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Teatralnej „JO!” dojdzie do spotkań improwizatorów z różnych miast i krajów, jakie zaowocują jednorazowymi projektami sztuki improwizacyjnymi.

Kto wystąpi podczas „JO!”?

Podczas MFIT „JO!” wystąpi 10 grup i artystów improwizacyjnych, w tym też tych posiadających doświadczenie w występach na scenach międzynarodowych: Szafofe, Paptak, toruńska Grupa TERAZ, Buchwald/Buchwald, Grupa AD HOC + goście:Zagadkowe morderstwo, francuskie La Carpe Haute, Impy, Kaczmar, Space Opera (gościnnie: Michał Iwanicki, Małgorzata Tremiszewska, Wojciech Tremiszewski) oraz IGLU ze Słowenii. Podczas „JO!” odbędzie się także Wieczór Gier Improwizowanych, w którym wystąpi „zlepek” różnych improwizatorów, w tym gościnnie Wojciech Tremiszewski.

Będzie nieprzewidywalnie i komediowo. Duże doświadczenie, nabyte podczas warsztatów międzynarodowych a także wielu występów, także festiwalowych, w Europie i Stanach Zjednoczonych gwarantują wysoki poziom humoru i, co tutaj najważniejsze, zaskoczenia. Wybierając się na święto sztuki improwizowanej nie bądźcie tym zatem… zaskoczeni!

Co do jednego Was uprzedzimy, artystów Festiwalu będzie można spotkać na afterach w Dwóch Światach.

Program Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Teatralnej „JO!”

Kiedy i gdzie?

Kiedy? od 20 lipca od godz. 18:00 do 22 lipca do godz. 22:30.

Gdzie? Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6.

Bilety: bilet na jeden dzień festiwalu – 25 zł ulgowy, 30 zł normalny. Bilety jednodniowe i trzydniowe karnety (65 ZŁ ulgowy, 75 zł normalny) do nabycia na stronie artus.torun.pl.

Zobaczcie wydarzenie Festiwalu na Facebooku.

[Fot. Angelika Plich/materiały prasowe]