Kolejna edycja Wampiriady powraca na wiosnę w wielkim stylu, by znów zaszczepiać wirusa pomagania innym ludziom.

Poprzednia, jesienna, edycja imprezy zakończyła się pobraniem 73,8 litrów krwi oraz 28,5 kilogramów czekolady dla dzieci z Domu Dziecka w ramach II Gwiazdki Dzieciom.

Wampiriada to akcja polegająca na honorowym oddawaniu krwi, która mogłaby okazać się przydatna np. ofiarom wypadków. Odbywa się ona zwykle dwa razy do roku na tereni kampusów akademickich. Celem akcji jest uświadamianie ludziom tego, jak ważnym jest pomoc drugiemu człowiekowi poprzez oddawanie krwi czy rejestrację jako potencjalny dawca szpiku kostnego.

Największa studencka akcja krwiodawstwa organizowana przez Niezależne Zrzeszenie Studentów zawita tym razem do trzech związanych z UMK miejsc w dwóch miastach. Są to: Wydział Prawa i Administracji, Collegium Medicum w Bydgoszczy oraz Aula UMK.

W trakcie akcji poboru krwi odbędzie się także rejestracja do bazy potencjalnych dawców komórek macierzystych DKMS (co w największym skrócie polega na pobraniu wymazu z wewnętrznej części policzka). Będzie można również wypełnić oświadczenie woli w ramach akcji Zgoda na Życie.

To wszystko będzie możliwe dzięki współorganizatorom Wampiriady, jakimi są Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, Fundacji DKMS Polska i organizacji Zgoda na Życie.

W trakcie wydarzenia członkowie NZS będą rekrutować chętnych, którzy chcieliby w przyszłości współorganizować np. właśnie Wampiriadę. Na ludzi kierujących się odruchem serca czekać będą także stoisko z loterią, w której będzie można wygrać cenne nagrody, czy pudełko na czekolady, które zostaną przekazane organizatorom Toruńskiej Nocy Dzieciom. Przybyli będą mogli liczyć na słodki poczęstunek, kawę lub herbatę. Dodatkowo dzięki sponsorom wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję otrzymać gadżety oraz kupony zniżkowe ufundowane przez sponsorów.

Hasłem zbliżającej się Wampiriady jest hasło: „Oddaj krew, podaruj uśmiech!”

Oto jak przedstawia się terminarz wiosennej edycji Wampiriady:

25 kwietnia, godz. 18:15: spotkanie informacyjne
Audytorium A, Wydział Prawa i Administracji

26 kwietnia, godz. 08:30-16:00

Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu, ul. Jagiellońska 13-15, budynek A

27-28 kwietnia, godz. 09:00-16:00

Aula UMK w Toruniu

Spod Kopca jest dumnym patronem medialnym tego wydarzenia.

Weźmy udział w wydarzeniu, podarujmy przez to jeszcze więcej uśmiechu.