Czy w Toruniu powstanie Strefa Kibica podczas UEFA EURO 2016? Najprawdopodobniej tak. 

Z myślą o toruńskich kibicach piłki nożnej miasto prowadzi rozmowy w sprawie organizacji Toruńskiej Strefy Kibica Euro 2016. Lokalizacja strefy planowana jest przy zewnętrznym parkingu Areny Toruń od ulicy Gen. J. Bema. Docelowo miałaby ona pomieścić do tysiąca osób. Poza ekranami do wspólnego oglądania meczów w strefie ma być także mnóstwo atrakcji dla dzieci oraz kilka stanowisk gastronomicznych. O tym, czy strefa kibica powstanie zadecydują negocjacje dotyczące wykupu licencji na publiczne pokazywanie transmisji.

Jak podaje telewizja Polsat, koszt zezwolenia na publiczne odtwarzanie meczów Euro 2016 we Francji w przypadku lokali gastronomicznych, restauracji, pubów czy klubów zależy od liczby metrów kwadratowych całkowitego metrażu lokalu i zaczyna się od sumy 1 250 zł brutto. W przypadku stref kibica koszt uzależniony jest od liczby mieszkańców oraz maksymalnej liczby osób przypadających podczas jednego meczu na strefę i może kosztować od 55 350 zł brutto wzwyż.

Mamy jednak wielką nadzieję, że wszystko zakończy się pozytywnie i czekać nas będą w grodzie Kopernika ogromne piłkarskie emocje. Zupełnie tak, jak to miało miejsce cztery lata temu podczas Euro 2012, które Polska organizowała wraz z Ukrainą. W toruńskiej strefie kibica, wtedy jeszcze na Jordankach bawiły się setki, a może nawet tysiące osób. Toruń był w tamtym czasie biało-czerwono-zielony, a to za sprawą licznie przybyłych do naszego miasta kibiców z Irlandii. Mimo, że nasi nie odnieśli sukcesu, torunianie bardzo miło wspominają ten czas.

Mecze biało czerwonych i nie tylko będzie można oglądać także w węższym gronie, w pubach czy innych lokalach. – Na pewno w „Dwóch Światach” będzie taka możliwość – zapewnia właściciel klubu.

Mistrzostwa rozpoczynają się 10 czerwca i potrwają przez miesiąc. Pierwszy mecz Polaków 12 czerwca w Nicei. Rywalem reprezentacja Irlandii Północnej.