24 marca, czyli już w najbliższą sobotę, z Rynku Nowomiejskiego wyruszy Wiosenna Rowerowa Masa Krytyczna, w ramach której będzie można pożegnać zimę i rozpocząć sezon rowerowy!

Wiosenna Rowerowa Masa Krytyczna w Toruniu

Rowerzyści, którzy wezmą udział w Wiosennej Rowerowej Masie Krytycznej, 24 marca o godzinie 15.00 wyruszą w 12-kilometrową trasę. Będzie ona prowadziła między innymi takimi ulicami jak: Bulwar Filadelfijski, Mickiewicza, Grunwaldzka i Kościuszki. Tradycyjnie finał Masy będzie miał miejsce na Rynku Staromiejskim pod pomnikiem Mikołaja Kopernika.

Organizatorzy wydarzenia, czyli Stowarzyszenie Rowerowy Toruń, zachęcają do przyozdobienia rowerów w wiosenne akcenty. Będzie to idealny sposób na pożegnanie zimy, a zarazem na rozpoczęcie sezonu rowerowego. Celem Masy Krytycznej jest promocja roweru jako środka transportu i rekreacji. Stowarzyszenie Rowerowy Toruń zachęca do jazdy na dwóch kółkach, która daje nam możliwość szybkiego dojechania do celu, a także na dbanie o kondycję i środowisko. Organizatorzy wspominają także, że do tego potrzebna jest dobrej jakości infrastruktura rowerowa, więc na Masie wspólnie można pokazać, że jest ją dla kogo budować! Przejazd zabezpieczany będzie przez policję i straż miejską i odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne. Masę uświetni jak zawsze muzyka płynąca z żółtej rikszy i rowerowej przyczepki.

[Fot. wydarzenie na Facebooku]