Tę pszczółkę, którą tu widzicie… Każdy dokończy refren ze znanej bajki na dobranoc, a perfekcyjnie zrobi to artysta, który już 16 września odwiedzi uniwersytecką Aule. Zbigniew Wodecki niebawem zagości w Toruniu.

Wodecki jest wszechstronnym muzykiem, nie tylko śpiewa, gra na trąbce, skrzypcach, ale i komponuje. Na początku drogi scenicznej był związany z krakowskim kabaretem Piwnica pod Baranami oraz był związany z Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia. Mimo tak świetnego dorobku artystycznego, Festiwal Opolski w 1972 roku uznawany jest za debiut muzyka na scenie jako wokalisty. Już rok później ukazał się jego pierwszy album Tak to Ty, a po nim kolejne jak Zacznij od Bacha, Dusze kobiet czy Obok siebie. To z nich pochodzą hity Chałupy welcome to, Znajdziesz mnie znowu, Lubię wracać i inne, które niezmiennie nuci publiczność. Poza działalnością artystyczną prowadził program Droga do Gwiazd, był jurorem w Tańcu z gwiazdami oraz pojawiał się w serialach i filmach w rolach epizodycznych. Jak sam artysta mówi, jego największym marzeniem jest pomoc zdolnej młodzieży w wybiciu się na rynku muzycznym.

Co usłyszymy tym razem? Na pewno znane wszystkim przeboje, sztandarowych hitów „do pośpiewania” nie zabraknie. Cofniemy się do przełomu lat 60 i 70, ale nie tylko! Najnowsza płyta Zbigniewa Wodeckiego, PlatyNOWA ma zaledwie 6 lat. Jednak o tym, czy wśród repertuaru pojawi się Pszczółka Maja? Musimy przekonać się na własne uszy.

SZCZEGÓŁY

DATA: 16.09.2016
GODZINA: 19:00
MIEJSCE: Aula UMK, Toruń
BILETY: od 75 zł do 95 zł

[Fot. strona wydarzenia]