26 kwietnia w klubie NRD odbędzie się koncert w ramach trasy Cropp Girls vs. Boys, gdzie wystąpią donGURALesko i Lilu. Wpadnijcie posłuchać czarnej muzy!  

Lulu, a właściwie  Aleksandra Agaciak to polska raperka, wokalistka i autorka tekstów, a także muzyk i kompozytorka, skrzypaczka. Rapuje bo chce, a nie dlatego, że nie umie śpiewać bo totalnie umie. Rapować zresztą też, co w komplecie jest zjawiskiem w Polsce zupełnie niespotykanym. Lilu pochodzi i mieszka w Łodzi, ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Łodzi w klasie skrzypiec. Przez rok studiowała śpiew na wydziale jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Ukończyła studia aktorskie na Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Tworzy od 15 lat w różnych gatunkach, otarła się o pop, reggae, r’n’b, lecz najbliższy jest jej hip-hop. Przez ten czas zdążyła wydać dwie ‘legalne’ płyty i około 5 ‘nielegali’. Współpracowała ze śmietanką polskiego rapu i reggae. Nagrywała gościnnie m.in. z Łoną (Czarny piątek, vol.1: Polski beat), WhiteHouse (Kodex 3: Wyrok, Poeci), Afro Kolektyw (Czarno widzę), Rahim (DynamoL). Oprócz tego brała udział w różnych projektach, tj. Morowe Panny czy Panny Wyklęte. Współtworzy zespół Emilyrose razem z Emilią, zainspirowane brytyjskimi brzmieniami – dubstep’em i grime’em. Obecnie kończy pracę nad swoim ostatnim krążkiem w stylistyce, która tak ją urzekła na samym początku. Ostatnia rapowa płyta Lilki pt. Outro będzie miała premierę w 2014 roku. Póki co można zobaczyć już dwa klipy zrealizowane do tego materiału: „Słodkich snów” oraz „Żyć, nie umierać”.

Donguralesko (zapisywane jako donGURALesko lub DonGuralEsko), właściwie Piotr Górny, znany również jako Gural, Guraal, DGE, DJ Dziadzior, Giovanni Dziadzia, Dziadzia Giovanni, Osieroconych Płyt Selektor – polski raper i producent muzyczny. Działa na polskiej scenie hip-hopowej od 1994 roku. Twórczość Donguralesko zaliczana jest do nurtu braggadocio. W tekstach nawiązywał m.in. do tematyki Bliskiego Wschodu, co wiąże się z zainteresowaniem rapera kulturą, religią i stosunkami międzynarodowymi. O jego bardzo mocnej pozycji na rodzimej scenie świadczyć może nie tylko niezliczona ilość zagranych koncertów (około 500), ale również kooperacje artystyczne w jakich brał udział – do dnia dzisiejszego donGURALesko nagrał utwory z wykonawcami takimi jak: Tede, O.S.T.R, Peja, Sokół (WWO), Fokus (Paktofonika) czy też Kasia Klich. To właśnie Piotra Górnego poproszono o występ na warszawskim Torwarze, przed 50 Cent’em, licząc na jego ogromne doświadczenie, zdobyte podczas tras koncertowych w Niemczech, Anglii i Stanach Zjednoczonych. Ostatnie lata to moment największego rozpędu kariery rapera. Ma na swoim koncie 6 krążków, a premiera 7 jest zapowiedziana na ten rok. Pojawia się zarówno na licznych imprezach klubowych, jak i wielu ważnych festiwalach muzycznych gatunku hip-hop w Polsce.

Supportem będzie Mumin, a właściwie Maciej Menesiak. Muzyką na poważnie zaczął zajmować się w 2008 roku, zakładając wraz z Doktorem i Krychem skład Teoria Czystej Formy. Oficjalny debiut to jednak wydany niezależnie dopiero w 2010 roku album „Za Parawanem Powiek”, który przybliżył nieco słuchaczom, charakterystyczny flow i wokal MuMina. Dziesiątki koncertów i supportów (m.in.przed B-real of Cypress hill) zagranych wraz z TCF w dużych i tych najmniejszych miastach na terenie całej Polski, zawsze cechowały się niezwykłą atmosferą i niespotykanym kontaktem z publicznością. Rap mumina to wolnostylowa liryka inspirowana klasykami gatunku.

Zapraszamy wszystkich wielbicielu hip-hopu i nie tylko! Koncert rozpocznie się w sobotę o 20. Bilety w cenie 25 złotych (przedsprzedaż) dostępne są w salonach EMPiK, Saturn, MediaMarkt i innych punktach Ticketpro w całej Polsce. W dniu koncertu bilety będą kosztowały 35 złotych. Sponsorem koncertu jest marka Cropp.

[fot. materiały prasowe]