W ramach Forte Artus Festival czeka nas prawdziwa gratka dla fanów młodej polskiej sceny jazzowej. Już 25 października na scenie Dworu Artusa wystąpi Wojtek Mazolewski Quintet.

Wojtek Mazolewski to jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci młodej polskiej sceny jazzowej. Ten gitarzysta baswy i kontrabasista jazzowy jest jednym ze współtwórców yassu. Zanim rozpoczął swoją przygodę z muzyką improwizowaną, grał punk rocka. Zaś popularność zyskał jako lider zespołów Pink Freud (z którym ciągle koncertuje), Bassisters Orchestra, Freeyo.

Od wielu lat urzeka publiczność na całym świecie swoim niepowtarzalnym, muzycznym alfabetem. Wśród jego kilkunastu projektów, na szczególną uwagę zasługuje Wojtek Mazolewski Quintet, który udowodnił, że jazzem wciąż można się bawić, a gatunek ten wbrew obiegowym opiniom cały czas ekscytuje, szczególnie gdy wykonywany jest z taką pasją.

Toruński koncert w ramach Forte Artus Festival to promocja winylowego, ekskluzywnego wznowienia wspaniale przyjętej płyty „Polka”. Tak o albumie mówi sam Wojtek Mazolewski: „Oddaję w Wasze ręce płytę pełną pasji i emocji. Zabieram Was w podróż. Odwiedzając kolejne inspirujące miejsca, zastanawiam się, kim jest Polka w dzisiejszym świecie?… Ta nostalgiczna, szalona i kontemplacyjna muzyczna opowieść jest naszą odpowiedzią na to pytanie. POLKA to dla mnie synonim wielkiej mocy i życiowej energii. To uosobienie piękna, odwagi i pasji. Ta płyta to hołd dla wszechobecnej kobiecej aury. Emanuje z niej miłość i ciepło. Z tym kojarzy mi się pierwiastek kobiecy, który wiruje w moim życiu od zawsze, wiele mu zawdzięczam.”

Kiedy: 25 października, godzina 19:00
Gdzie: Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu, Rynek Staromiejski 6, 87-100 Toruń
Bilety: 40 zł – ulgowy (przysługuje młodzieży uczącej się do 26 lat, emerytom, rencistom, niepełnosprawnym i posiadaczom karty absolwenta UMK w Toruniu), 45 zł – normalny
Bilety dostępne w kasie biletowej Dworu Artusa, oraz na portalach biletyna.pl i kupbilecik.

Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/742987602495901/

[fot. Katarzyna Rainka / strona wydarzenia na facebooku]