Wiesz, czym jest jadłodzielnia? Masz trochę wolnego czasu? Poświęć go innym. Pamiętaj – karma wraca.

W Toruniu działają obecnie trzy jadłodzielnie – na targowisku Manhattan (w boxie nr 27), w Domu Studenckim nr 3 przy ul. Moniuszki 16/20 oraz przy ulicy Waryńskiego 19. Każdy może w nich zostawić jedzenie, którego nie jest w stanie zjeść, którym chciałby się podzielić z innymi.

Na fanpage’u Jadłodzielnia Foodsharing Toruń ukazało się ogłoszenie. Poszukiwani są wolontariusze – ratownicy żywności. Jak czytamy, jeśli jesteście w stanie znaleźć chociaż kwadrans w tygodniu, to już wiele, by dbać i rozwijać projekt.

Jadłodzielnie działają przez siedem dni w tygodniu. Pierwsza powstała w Toruniu jadłodzielnia otwarta jest od godz. 8:00 do 17:00, do jadłodzielni studenckiej można zajrzeć od 7:00 do 20:00, z kolei ta przy Waryńskiego czynna jest przez całą dobę. Dlatego każda chwila, którą możecie poświęcić, by pomóc innym, jest na wagę złota.

Chętni wolontariusze – zgłaszajcie się!

Jeżeli chcecie zostać wolontariuszami i sprawić, by toruńskie jadłodzielnie działały sprawnie, zgłoście się na fanpage’u, mailowo na torun@foodsharing.pl lub telefonicznie: 886 100 120.

A jeśli zastanawiacie się, jakie produkty można zostawić w jadłodzielni, zajrzyjcie tutaj.

[fot. fanpage Jadłodzielnia Foodsharing Toruń]