Już w najbliższą środę w Galerii 011 nowa wystawa. Tym razem przedstawione zostaną rysunki Alicji Banach na ekspozycji zatytułowanej „Faces”.

Alicja Banach pochodzi z miasteczka Dzierzgoń pod Malborkiem. Tytuł technika-plastyka uzyskała w liceum plastycznym w Malborku, obecnie studiuje Edukację Artystyczną na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Jej pierwsza indywidualna wystawa miała miejsce we wrześniu 2013 roku w Malborku.

Prezentowana w Galerii 011 wystawa „Faces” to zbiór kilkunastu rysunków. Wszystkie z nich to portrety, bądź autoportrety. O rysunku Alicji mówi się, że jest jednocześnie klasyczny, jak i pełen poezji. Jej prace cechują się delikatnością oraz subtelnością. Przypominają wręcz podróże prowadzące odbiorcę poprzez wrażliwość do intymnego świata ludzkich charakterów, marzeń, pragnień i zmagań z rzeczywistością. Często występujące motywy natury, współtworzące twarze, są nieprzypadkowe. Pokazują, że wewnętrzny jak i zewnętrzny świat wiąże się ze sobą. Artystka wybrała na wystawę portrety, które skłaniają do głębszej refleksji, zajrzenia w duszę. Podkreśla ona piękno i wyjątkowość tytułowych „Twarzy”.

Co: Wernisaż wystawy rysunków Alicji Banach pt. „Faces”
Gdzie: Galeria 011, klub Od Nowa, ul. Gagarina 37a
Kiedy: wernisaż 19.03 godz. 19:00, wystawa od 19.03 do 9.04
Za ile: Wstęp wolny!

[fot. odnowa.umk.pl]