Zastanawiasz się w jaki sposób zaaranżować swoją ogrodową przestrzeń do wypoczynku? Dowiedz się więcej o sofach na taras, dzięki którym w wygodnych warunkach będziesz mógł przyjąć gości lub poczytać książkę!

O ile z klasycznych zestawów meblowych, w postaci stołu z kompletem krzeseł korzysta prawie każdy, o tyle o sofach ogrodowych, wciąż myśli się drugoplanowo. Szkoda, bo ten wygodny mebel, jest znacznie przyjemniejszy w użytkowaniu oraz pozwala wypocząć w komfortowych warunkach. Dlaczego warto wybrać sofę ogrodową jako uzupełnienie lub zamiast zestawu z krzesłami?

Aranżujemy strefę ogrodową – jaka sofa do ogrodu, jaka na balkon czy taras?

Wbrew przyjętym przekonaniom, sofa ogrodowa może być meblem stosowanym bardzo wszechstronnie. Najczęściej spotykamy ją wkomponowaną w aranżację balkonu, gdzie towarzyszy stolikowi oraz licznemu zestawowi poduszek. Na tak sielsko wykończonym balkonie, nawet w warunkach miejskich poczujemy się, jak na wakacjach.

technorattanowa-sofa-colorado-biala

Białe sofy „Colorado” na tarasie fot. Ogrodosfera

Balkon to oczywiście nie jedyne miejsce zarezerwowane dla sofy. Ten mebel chyba najlepiej odnajduje się na tarasach, gdzie można go łączyć w komfortowe zestawy mebli. Na dużej przestrzeni można dużo lepiej wyeksponować walory sofy oraz wkomponować ją w otoczenie ogrodu. To właśnie dzięki takim meblom oraz praktycznym trikom aranżacyjnym stworzysz ogrodową strefę wypoczynku. Warto rozejrzeć się za odpowiednimi na balkon modelami, ciekawe propozycje można znaleźć na stronie https://ogrodosfera.pl/sofy-ogrodowe przy okazji sprawdzić obecne trendy oraz porównać ceny. Ostatecznie polecamy również sprawdzić opinie oraz ceny w kilku miejscach by wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Porada projektanta: chcesz, aby na Twoim tarasie było naprawdę przytulnie? Wybierz na początek kolor przewodni, w którym chcesz wykończyć taras. Jeśli lubisz nowoczesne aranżacje to może być to kolor szary. Jeśli wolisz klasyczne połączenia to sprawdzą się różne odcienie brązu. Najlepiej odnajdujesz się pośród mocnych i wyrazistych kolorów? Wówczas najbardziej odpowiedni będzie żółty, zielony, niebieski lub czerwony. Skorzystaj z wybranej palety barw dobierając dodatki lub kolory siedzisk sofy lub krzeseł. Nie zapomnij również o odpowiednim oświetleniu. Lampki odgrywają ważną rolę nie tylko w domu, ale również w aranżacjach ogrodowych. Delikatne światło, wprowadza romantyczny, melancholijny nastrój, a przy okazji doświetla niektóre strefy w ogrodzie.

 

Technorattanowa sofa "Sevilla" fot. Ogrodosfera

Technorattanowa sofa „Sevilla” fot. Ogrodosfera

Pamiętaj, myśl wszechstronnie o tym, gdzie postawisz swoją sofę ogrodową. Może znaleźć się praktycznie w każdej strefie ogrodu, wystarczy zadbać o mobilne zadaszenie nad meblem, które ochroni siedziska w czasie deszczowych dni.

Jaką sofę wybrać: drewnianą, z technorattanu?

Bardzo popularnym meblem w ostatnim czasie, są sofy wykonane z drewnianych palet. Ich nieco industrialne wykończenie wkomponuje się w niemal każdą strefę w ogrodzie. Industrialny zestaw mebli można wykonać samodzielnie, ale należy zadbać, by cała powierzchnia mebla, była dokładnie przeszlifowana.

naroznik-technorattanowy-huston-brazowy

Technorattanowy narożnik „Huston” Fot. GardenPoint

Na samodzielne wykonanie drewnianego zestawu mebli z palet może się zdecydować osoba, która posiada zdolność do majsterkowania. Innym, proponujemy skorzystać z gotowych zestawów mebli. Najczęściej sofa jest łączona ze stolikiem oraz z fotelami, a najpopularniejszym materiałem wykończeniowym jest technorattan, który zastępuje wiklinę oraz rattan. Technorattan ma wiele zalet. Jest to materiał lekki, łatwy do utrzymania w czystości, a prawidłowo użytkowany, a także przechowywany zimą, posłuży nam na wiele sezonów.

Sofa, może być również wykonana z drewna, najczęściej egzotycznego, które jest odporne na wilgoć. Siedzisko sofy wykłada się poduchami lub innym, miękkim materiałem, dzięki któremu wypoczynek na takim meblu jest wyjątkowo przyjemny.