Jednym z najbardziej znanych miejsc w naszym mieście, największych zabytków naszej gotyckiej starówki jest Ratusz Staromiejski. Znajduje się on w sercu miasta i każdego dnia przyciąga masę turystów. Muzeum Okręgowe w Toruniu poinformowało o nowym przedsięwzięciu i inicjatywie stworzonej nie tylko dla turystów, ale i mieszkańców miasta, którzy znają Ratusz jedynie z zewnątrz. Od teraz program „Ratusz Nieznany”, umożliwi poznanie zabytku z nieco innej strony. Pierwsze zwiedzanie już 6 lipca.

W okresie wakacyjnym nie brakuje ciekawych inicjatyw w Toruniu. Czas spędzić można na różne sposoby na przykład poznawać historię czy uczyć się na temat miejsc w naszym mieście. Będzie okazja do poznania Ratusza i tego, co w sobie kryje. Ukryte sale i mroczne piwnice, do których prowadzą tajne przejścia, są na co dzień niedostępne dla gości. W programie uwzględniono m.in. oprowadzanie po Sali Rady, Sali Sądowej, czy wspomnianych piwnicach. Możliwe będzie również przejście ukrytymi schodami do wieży oraz otwarcie skarbonki. Organizatorzy nie pominęli również oprowadzenia po wystawach. Reszta atrakcji, jak mówią, będzie dla zwiedzających niespodzianką. Na każdym spotkaniu towarzyszyć im będzie Anna Kroplewska – Gajewska, będąca wieloletnią kustosz naszego Muzeum Okręgowego.

Ze względu na specyfikę wycieczki i oprowadzenia po ciasnych, cięższych do dotarcia miejscach, ilość osób, mogących wziąć udział w wydarzeniu „Ratusz nieznany”, jest ograniczona.

SZCZEGÓŁY:

DATA: 6 lipca (czwartek)

21 lipca (piątek)

3 sierpnia (czwartek)

17 sierpnia (czwartek)

24 sierpnia (czwartek)

godzina 11:00 – 13:00

MIEJSCE: Muzeum Okręgowe ul. Rynek Staromiejski 1

WSTĘP: Rezerwacja biletów pod numerem telefonu (56) 660 56 89 w godzinach 8:00 – 15:00

Koszt 21 złotych