W czasach kiedy motywacja w dużej mierze kojarzy się z coachingiem i wychodzeniem ze strefy komfortu, spotkanie organizowane przez Fundację Nie.art „Wykreuj przyszłość w Toruniu” może okazać się bardzo ciekawym wydarzeniem. W rolę motywatorów wcielą się tym razem toruńscy muzycy – Łukasz „Małpa” Miałkiewicz i Tomasz Organek.

Artyści mają opowiedzieć nie tylko o swoich losach po ukończeniu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, ale też o Toruniu i o tym, jak widzą rozwijanie własnej kariery w mieście Kopernika. Wydarzenie odbędzie się w ramach konferencji „Miasto Kreatywnie” i powstaje we współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym Rozwoju Miast i Gospodarki Przestrzennej WNOZI UMK. Ma on rozpocząć cykl spotkań skierowanych do ludzi młodych.

Organek i Małpa – anglista i geograf, przynajmniej z wykształcenia

Spotkanie poprowadzi właściciel klubu NRD Krzysztof Wachowiak. Muzycy mogą okazać się inspirującymi gośćmi. W końcu są na tę chwilę najbardziej popularnymi i cenionymi aktywnymi twórcami muzycznymi z Torunia. Świadczyć może o tym sprzedaż ich płyt. Organek wraz ze swoim zespołem Ørganek ma na koncie dwie złote płyty (o jego pierwszej płycie rozmawialiśmy z artystą dwa lata temu), czyli razem ponad 30 tys. sprzedanych płyt. Nie zawsze jednak żył on z muzyki. Artysta pochodzący z niewielkiej wsi Raczki na Podlasiu był przez dwa lata nauczycielem języka angielskiego. O jego drodze do bycia zawodowym muzykiem zapewne usłyszymy podczas spotkania.

Małpa może pochwalić się poza wieloma współpracami z czołówką polskiej sceny hip-hopowej,  trzema solowymi albumami, w tym dwoma, które pokryły się złotem. Co więcej, jeden z nich „Mówi” dotarł na szczyt zestawienia OLiS. Nie zabraknie zapewne także wątków studenckich, takich jak choćby okoliczności powstania debiutanckiej płyty rapera. W dużej mierze utwory z płyty „Kilka numerów o czymś” zostały stworzone podczas wymiany studenckiej Erasmus w Trieście, we Włoszech.

Absolwenci filologii angielskiej (Tomasz Organek) i geografii (Łukasz „Małpa” Małkiewicz) na pewno będą mieli dużo do przekazania studentom i absolwentom UMK. Należy oczekiwać pełnej sali, radzimy więc pojawić się odpowiednio wcześnie w budynku, w którym Małpa swego czasu chodził przecież na zajęcia z geografii.

„Wykreuj przyszłość w Toruniu” – gdzie i kiedy?

Gdzie? Wydział Nauk o Ziemi UMK, ul. Lwowska 1, sala nr 104

Kiedy? 19 kwietnia 2017 (środa), godz. 16:00

Wstęp wolny

Wydarzenie na Facebooku.

[Fot. Paula Gałązka]