Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na wynajem biura zamiast kupna lokalu użytkowego. Takie rozwiązanie wiąże się bowiem z wieloma korzyściami dla firmy. W wielu miastach nie tylko dostępnych jest coraz więcej powierzchni biurowych do wynajęcia, ale nawet całych kompleksów i dzielnic biurowych. Szczególnie atrakcyjne jest zawieranie umów długookresowych i najem wielkopowierzchniowy, gdyż wówczas można wynegocjować znacznie korzystniejsze warunki umowy, w tym niższe ceny. Dlaczego warto zdecydować się na wynajem biura?

Powierzchnie biurowe do wynajęcia Toruń cieszą się coraz większą popularnością

Kupno lokalu użytkowego na własność jest dużym obciążeniem dla firmowego budżetu i nie każdego przedsiębiorcy stać na taką inwestycję. Profesjonalnymi biurami na wynajem zainteresowani są przede wszystkim małe i średnie firmy, które przewidują częste kontakty ze swoimi kontrahentami i klientami. Należy pamiętać o tym, że dobra lokalizacja jest niezwykle ważna i przekłada się na odniesienie sukcesu. Zakup lokalu w centrum miasta wymaga wyłożenia na stół bardzo dużej kwoty. W przypadku początkujących firm z nieugruntowaną pozycją na rynku zwykle budżet jest ograniczony, a zaciąganie kredytu na start jest ryzykownym posunięciem. Decydując się na wynajem biura, można prosperować w przystępnej cenie w pożądanej przez firmę lokalizacji. Jeśli chodzi zaś o duże firmy i korporacje, to one zwykle stawiają na wynajem znacznie większych powierzchni biurowych – nawet kilkusetmetrowych lokali. Warto tutaj zaznaczyć, ze im wynajmowane biuro jest większe i im na dłużej zawierana jest umowa najmu, tym wynajem lokalu staje się bardziej opłacalnym rozwiązaniem. Wówczas firma może liczyć na niemałe oszczędności. Nie ma także potrzeby zamrażania firmowego kapitału, co wpływa korzystnie również na dynamikę rozwoju przedsiębiorstwa.

Przedsiębiorcy stawiają przede wszystkim na wynajem

Przedsiębiorcy zawsze szukają oszczędności, dlatego też wielu z nich stawia właśnie na wynajem biura aniżeli na zakup lokalu. Miejscem prowadzenia własnego biznesu staje się więc najczęściej wynajęty lokal użytkowy. Chociaż wielu z nich rzeczywiście chwiałoby móc pozwolić sobie na sfinansowanie zakupu własnego biura, to jednak otrzymanie wsparcia finansowego od banku na samym starcie jest mało prawdopodobne. Nawet jeśli posiadają oni zdolność kredytową, to zwykle zaciągany jest kredyt nie po to, aby kupić lokal, ale materiały i surowce związane z przedmiotem działalności. Co więcej, dostosowywanie lokalu do indywidualnych potrzeb i wymagań firmy jest znacznie bardziej czasochłonne i kosztowniejsze niż skorzystanie z gotowych rozwiązań, których na rynku nie brakuje. Zainwestowanie w powierzchnie biurowe jest właśnie takim rozwiązaniem.To jednak nie wszytko. Warto także wiedzieć, że koszty związane z płaceniem czynszu można wliczyć do kosztów uzyskania przychodu, co z kolei pozwala na zredukowanie dochodu do opodatkowania. Decydując się na prowadzenie biznesu we własnym lokalu, nie można liczyć na takie profity, a jest to przecież duża oszczędności.

[Artykuł sponsorowany]