Zaciekłe licytacje, sportowe emocje, śpiewający wykładowcy – to nieodłączne elementy corocznego turnieju charytatywnego, który odbywa się w ramach akcji WOŚP na WPiSM. Studenci UMK łączą siły i wspólnie wspierają największą w Polsce zbiórkę datków. Wszyscy chętni mogą do nich dołączyć już 8 i 9 stycznia.

WOŚP na WPiSM to już tradycja. Od czterech lat studenci i pracownicy UMK angażują się w ogólnopolską akcję zbierania datków, której patronuje Jurek Owsiak. Poprzez zabawę i sportową rywalizację próbują zachęcić kolegów, aby i ci zaangażowali się w pomaganie. Organizatorzy długie tygodnie dbają o to, aby dopracowane zostały najdrobniejsze szczegóły wydarzenia. Co roku wspierają ich w tym uczniowie toruńskich liceów oraz chętni mieszkańcy miasta. Cel jest przecież szczytny: pomoc najuboższym. Do obklejonych serduszkami puszek trafiają fundusze zebrane podczas licytacji, a także sprzedaży naklejek i koncertowych biletów. W programie WOŚP na WPiSM tradycyjnie znajduje się kilka niezmiennych atrakcji, organizatorzy dbają jednak o to, aby każdego roku wzbogacać go o kolejną pozycję. Co tym razem zaplanowali dla uczestników?

12346584_629448047197656_7630418607652369582_nJuż od samego rana 8 stycznia uczestnikom wydarzenia towarzyszyć będą sportowe emocje. O godzinie 9:00 rozpocznie się bowiem Turniej Piłkarski, w którym zmierzy się 18 zgłoszonych zespołów. Do walki o zwycięstwo staną wykładowcy, studenci, nie zabraknie także reprezentantów mediów. W tym roku Turniej podzielony został na trzy mniejsze rozgrywki. W Turnieju Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych zmierzą się drużyny związane bezpośrednio z tą placówką, w ramach OPEN Turnieju będzie natomiast można podziwiać starcie m.in. toruńskich radnych, zespołu Niedźwiedzi, przedstawicieli Samorządu Studenckiego WPiA i ekipy studenckiej telewizji UMK TV. W ostatnim meczu zaprezentują się uczniowie czterech liceów ogólnokształcących. Turniej Piłkarski odbędzie się na hali głównej IV LO (ul. Warszawska 1), a wstęp na niego kosztuje 4 złote.

Podczas trwania rozgrywek będzie także okazja, aby honorowo oddać krew. Jak co roku pracownicy punktu krwiodawstwa rozstawią stanowisko, do którego zgłaszać się będą mogli wszyscy ochotnicy. Przedstawiciele Fundacji DKMS przeprowadzą również rejestracje potencjalnych dawców szpiku. Jeśli ktoś nie zdążył zapisać się podczas wcześniejszych akcji teraz ma ku temu okazje!

10258676_502942713181524_399718900530079843_nWieczorem impreza WOŚP na WPiSM przeniesie się do klubu Od Nowa. To właśnie tam na scenie pojawią się mniej lub bardziej znane zespoły. Jako pierwszy wystąpi Sztokholm – zespół grający muzykę elektroniczną, który zdołał już podbić serca słuchaczy podczas ubiegłorocznej Koncertowej Fali. Zaprezentuje się również kapela Tenpercentkiss oraz Der Birken, czyli profesorski duet, goszczący na WOŚP na WPiSM już niejednokrotnie. Gwiazdą wieczoru będzie Zwierzak, który na scenie pojawi się tuż przed godziną 22:00. Koncerty to jednak nie jedyna zaplanowana atrakcja. Publiczność rozrusza grupa taneczna Burleska, nie zabraknie także konkursów i licytacji. Impreza rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety kosztować będą 4 złote.

W programie WOŚP na WPiSM nie mogło zabraknąć elementu, na który wielu z nas czeka z niecierpliwością – licytacji. Co roku organizatorzy wydarzenia, a także firmy partnerskie i sympatycy Turnieju, ofiarowują przedmioty, które po zaciekłych targach trafiają do szczęśliwych zdobywców. O co można będzie powalczyć tym razem? Do puli po raz kolejny trafiły „odzieżowe” podarunki naszych wykładowców. Krawat prof. dra hab. Romana Bäckera, muszka prof. Michała Strzeleckiego, koszulka od prof. Marka Jezińskiego – takie elementy stroju to praktycznie gwarancja zdanego egzaminu! Na licytacji znajdą się również gry planszowe, kupon na kurs strzelecki, podarowane książki czy gadżety sportowe. Jedno jest pewne – będzie o co walczyć! Licytacje odbywać się będą w przerwach pomiędzy meczami, a także podczas wieczornych koncertów w klubie Od Nowa.

12341477_1631118343815169_6094039057553422186_nW tym roku zmagania graczy odbędą się nie tylko na boisku. 9 stycznia w UCNTN (ul. Gagarina 17) w pierwszym w historii Turnieju LOL 4 WOŚP zmierzą się ze sobą fani League of Legends. Do walki stanie dziewięć zespołów, a spośród nich wyłoniony zostanie jeden najlepszy. Wszystkim, którzy mają ochotę dopingować graczy, radzimy: nastawcie budziki! Turniej rozpocznie się już o 9:00 rano.

Szczegółowy plan WOŚP na WPiSM znaleźć można tutaj. Informacje o kolejnych atrakcjach pojawiają się także na fanpage’ach organizatorów: Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych, SKN „Klub Dziennikarza”, Stowarzyszenia Pomocy Młodym Talentom „Jest Fajnie” oraz stronie wydarzenia WOŚP na WPiSM.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje SpodKopca.pl, dlatego wszelkie nowości i informacje znajdziecie również na naszym fanpage’u oraz koncie na Twitterze i Instagramie.

[fot. materiały organizatorów]