Pomaganie osobom w potrzebie może być fajne. Udowadnia to Stowarzyszenie Pomocy Młodym Talentom „Jest Fajnie!”, które już po raz drugi organizuje charytatywny turniej piłkarski.

Członkowie Stowarzyszenia „Jest Fajnie!” mają wprawę w tworzeniu tego typu wydarzeń. Na ich koncie są m.in. koncerty w toruńskich klubach oraz akcje sportowe. W październiku ubiegłego roku zorganizowali turniej piłkarski, z którego dochód przeznaczyli na pomoc młodej dziewczynie.

[blockquote style=”style-3″]Na leczenie Ewy, która w wypadku straciła nogi zebraliśmy około 2000zł. Poszliśmy na żywioł, nikt z nas nie miał dużego doświadczenia w organizacji takich eventów, a mimo to zawodnicy zgodnie twierdzili, że to najlepszy piłkarski turniej amatorski, na jakim grali – mówi Marcin Lewicki, prezes „Jest Fajnie!”[/blockquote]

W pierwszej edycji dwudniowego turnieju udział wzięło blisko 300 zawodników z 27 drużyn. W tym roku rozgrywki toczyć będą się z jeszcze większym rozmachem. Organizatorzy po cichu liczą na pobicie ubiegłorocznego rekordu oraz obiecują mnóstwo atrakcji. Jak dodaje Marcin Lewicki:

[blockquote style=”style-3″]Do głównych wydarzeń, prócz zmagań zawodników, z pewnością będzie należeć mecz lokalnych dziennikarzy z politykami toruńskimi. Ale to oczywiście nie wszystko, co zaplanowaliśmy.[/blockquote]

Środki, które zostaną zebrane podczas imprezy będą przekazane na leczenie małej Oli, podopiecznej Stowarzyszenia „Nasze szczęścia” z  Łubianki koło Torunia, która cierpi na tzw. zespół Crouzona.

Turniej odbędzie się w weekend, 16 i 17 listopada w hali III Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Raszei w Toruniu.

Zapisy oraz szczegółowe informacje o 2. turnieju halowej piłki nożnej „Jest Fajnie!” możecie znaleźć pod poniższym adresem:
https://www.facebook.com/events/171078599753786/

Portal SpodKopca.pl objął imprezę patronatem. Będziemy informować Was o niej na bieżąco.