Już w niedzielę 25 maja w Dworze Artusa odbędzie się charytatywny koncert „Gramy dla Michała”. Wystąpią: Oksana Predko, MGM, Groove Gravity oraz goście specjalni: Maciej Tacher, Łukasz Fijałkowski, Adam Gwizdała. Wstęp kosztuje jedyne 15zł, a dochód z imprezy przeznaczony będzie na kosztowną rehabilitację oraz nową protezę nogi dla Michała Antoniuka.

Michał urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym. W wieku 18 lat wygrał walkę z nowotworem złośliwym kości kolana, co niestety przypłacił amputacją prawej nogi. Kiedy miał 28 lat przeszedł udar mózgu. W 2013 roku dzięki wsparciu sponsorów i przyjaciół udało mu się uzbierać upragnioną kwotę konieczną do tego, aby zakupić nową protezę.
Michał pomimo tak wielu kłopotów ze zdrowiem nadal stara się prowadzić aktywny tryb życia. Mimo, że pracuje, koszty utrzymania protezy oraz dalszej rehabilitacji przewyższają jego możliwości finansowe. Wciąż szuka sponsorów, którzy chcieliby go wesprzeć. Na historię Michała natknął się Tomasz Bielicki, dziennikarz Nowości. Oczarowany historią chłopaka, który mimo kłód rzucanych mu pod nogi przez los, wciąż walczy, postanowił mu pomóc. Tak narodził się pomysł koncertu „Gramy dla Michała”.

Podczas imprezy, która odbędzie się w Dworze Artusa już w niedzielę, zagrają toruńskie gwiazdy. Wystąpią tacy artyści jak: Oksana Predko, zespół MGM oraz Groover Gravity. Tego wieczoru odbędzie się także kilka nietypowych i spektakularnych duetów, jak występ Oksany z Maciejem Tacherem z zespołu Manchester. Wśród zaproszonych gości znalazł się również gitarzysta Ergo Łukasz Fijałkowski i jazzowy muzyk Adam Gwizdała.

Na koncercie „Gramy dla Michała” wystąpią:

OKSANA PREDKO
Wokalistka nieistniejącego już zespołu Toronto, z którym nagrała album „Miasto” i wystąpiła na największych festiwalach w Polsce – Debiutach w Opolu i Top Trendy w Sopocie. Po rozpadzie zespołu skupiła się na karierze solowej. To ona śpiewa utwór „Every Little Thing”, który znać możemy szerzej z telewizyjnej reklamy jednej z największych sieci komórkowych w Polsce. W 2013 roku Oksana wystąpiła w talent show „The Voice of Poland” w TVP2. Nagrała już pierwszą autorską płytę, która czeka już tylko na wydanie. Promujący ją singiel „Autobus” trafił na ścieżkę dźwiękową do filmu „Hardkor Disco”.

MGM
Określani są mianem weteranów toruńskiej sceny muzycznej. Członkowie tego zespołu przewinęli przez kilkanaście składów, aby wreszcie spotkać się pod jednym szyldem. Grupa na swoim koncie ma dwie płyty. Najnowszym, pochodzacym z 2011 roku albumem „New Heads” zespół MGM rozpoczął zupełnie nowy – ściśle rockowy – etap w swojej historii. Trzecia płyta, która stanowi koncertowy zapis ich żywiołowych występów ukaże się w połowie bieżącego roku. Będzie składała się z dwóch części – akustycznej i elektrycznej.

GROOVE GRAVITY
Muzycy tego zespołu jazz łączą z rapem, tworząc specyficzną fuzję dwóch odległych od siebie gatunków. Temu wszystkiemu towarzyszy żywe instrumentarium, bowiem Groove Gravity w swojej twórczości nie wspierają się samplami. To „powrót do korzeni w czystej formie – bez komputerów i loopów, bez DJ-a stojącego za artystą”. Materiał na swój debiutancki album zarejestrowali w ubiegłym roku. Premierę miał kilka tygodni temu.

Gościnnie wystąpią:

MACIEJ TACHER
Wokalista zespołu Manchester, z którym nagrał już dwa albumy. Zespół nagrywa obecnie swój trzeci krążek. Z Manchesterem zdobył wiele nagród, m.in. główne laury na festiwalu TOPtrendy w Sopocie. Aktualnie pracuje nad swoim  pierwszym solowym albumem. Muzykę, jaką będziemy mogli usłyszeć na tym krążku wokalista nazywa „alternatywnym onirycznym popem” i zapowiada, że materiał utrzymany będzie w spokojnym, nostalgicznym i głównie akustycznym klimacie.

ŁUKASZ FIJAŁKOWSKI
Gitarzysta specjalizujący się w technice oburęcznego tappingu.  Jest liderem grupy Ergo, z którą zarejestrował kilka winylowych singli oraz longplay’a „Dawka dzienna”. Brał udział w koncertach piosenek autorskich, przeglądach muzycznych oraz festiwalach z Jarocinem i Przystankiem Woodstock na czele. Obecnie pracuje nad drugą płytą Ergo oraz autorskim wydawnictwem, które wypełni muzyka instrumentalna spod znaku fusion.

ADAM GWIZDAŁA
Gitarzysta jazzowy, kompozytor i autor tekstów. W przeszłości lider m.in. postrockowej grupy Zenon i jazzowego Whistle Trip. Gwizdek jest członkiem kwartetu jazzowego High Society, a także współtworzy duet z wokalistką i aktorką – Małgorzatą Wojciechowicz.

Koncerty to nie jedyne atrakcje przewidziane na niedzielny wieczór. Nie będzie aukcji, a zamiast niej pojawi się loteria fantowa. Każda osoba, która zakupi bilet wstępu, będzie mogła w trakcie koncertów stanąć przed obiektywem toruńskiego fotografa Łukasza Balcerzaka, który wszystkim chętnym wykona bezpłatnie portretowe zdjęcia. Przewidziana jest również dodatkowa atrakcja związana z sagą filmową „Gwiezdne Wojny”. Imprezę poprowadzi Mateusz Pejas.

Więcej szczegółów dotyczących imprezy znajdziecie na stronie internetowej, klikając tutaj. W zakładce poświęconej Michałowi widnieje też numer konta, na który chętni do pomocy finansowej mogą wpłacać darowizny.

Bilety na koncert (w cenie 15 zł) do kupienia:
– w kasie Dworu Artusa
– przez stronę www.kubpbilecik.pl

Info:
Kiedy: 25 maja (niedziela), godz. 18:30
Gdzie:  Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6
Wstęp:  15zł

[fot. materiały prasowe]