Zagraniczni studenci z programu Erasmus potrafią się bawić – o tym na pewno zdążyliście się już przekonać. A nie ma lepszego pomysłu na wspólną zabawę niż karaoke! W czwartek w Mr. Capone można pofałszować z sympatycznymi inostrańcami, i to… w szczytnym celu!

Capone słynie ze śpiewanych imprez. Tym razem będzie można bawić się przy dźwiękach największych europejskich hitów, przekonać się, jak śpiewają zagraniczni goście, a może nawet wystąpić wspólnie z nimi? W dodatku – pierwszych dziesięciu śpiewaków pije piwo gratis!

Ta niezwykła odsłona karaoke będzie wyjątkowo biletowana. Wstęp do klubu kosztować będzie 5 zł, ale cały dochód z wejściówek przeznaczony będzie na szczytny cel – na akcję „Szlachetna Paczka”.

[blockquote style=”style-1″]- Bawiąc się możemy pomóc innym – zachęca do udziału Agata Góralczyk z Erasmus Student Network UMK, organizatora imprezy. – 5 złotych wydajemy na jedno piwo w klubie, więc możemy je raz do roku przekazać na pomoc innym. Mamy też okazję nawiązać znajomości z obcokrajowcami. Warto skorzystać, bo często bywa tak, ze ich imprezy są imprezami zamkniętymi, a ta jest otwarta dla wszystkich. Skoro obcokrajowcy są gotowi pomóc polskiej rodzinie, to my tym bardziej powinniśmy wspierać rodaków.[/blockquote]

Osoby, które odwiedzą w czwartek Capone wspomogą Wiktorię (19 lat) i Tadeusza (24 lata). Para mieszka razem. Dziewczyna wciąż się uczy w szkole średniej, Tadeusz nie ma stałej pracy. Opłacenie czynszu za maleńkie, jednopokojowe mieszkanie pochłania większą część ich dorobku, na który składa się tylko skromne stypendium socjalne Wiktorii. Na dodatek para właśnie spodziewa się dziecka. Zakup wyprawki dla małego przekracza ich możliwości finansowe. Tadeusz obawia się, jak przetrwają zimę…

Wiktoria i Tadeusz potrzebują następujących produktów i dóbr:

Żywność dla dziecka: mleko, przeciery, soki
Herbata, kawa, ryż, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, mięso, kasza, przetwory mięsne, rybne i warzywne, owoce, ziemniaki, słodycze.

Środki czystości, płyn do naczyń, szampon, pasta do zębów, szczoteczki do zębów, mydło, płyn pod prysznic.

Ubrania:

Tadeusz: płaszcz zimowy rozmiar 45, buty zimowe, mogą być używane

Wiktoria: płaszcz zimowy rozmiar S, buty zimowe r. 37, mogą być używane

Dla dziecka: kocyki, łóżeczko, pieluszki, książeczki dla dzieci, ręczniki

Inne: węgiel do ogrzewania, lodówka, chłodziarka, patelnia

Impreza w szczytnym celu startuje 5 grudnia o 21.00 w „Mr. Capone” (ul. Gagarina 152.)
[Fot. Fanpage ESN UMK]