Toruńska Orkiestra Symfoniczna w 100. rocznicę powrotu Torunia do wolnej Polski oraz w związku ze zbliżającym się Świętem Konstytucji postanowiła wyjść z akcją wspólnego śpiewania hymnu. Celem tej inicjatywy jest stworzenie filmu, który 3 maja ukaże się w mediach społecznościowych TOS-u. 

#zaspiewajhymnzTOS

Akcja #zaspiewajhymnzTOS to inicjatywa, na którą złożyło się wiele czynników. W tym roku obchodzimy 100. rocznicę powrotu Torunia do wolnej Polski. Ponadto, 3 maja świętować będziemy 229 lat od ustanowienia Konstytucji 3 maja, a obecnie przeżywamy moment, który z pewnością zapisze się w historii świata – pandemię koronawirusa. Toruńska Orkiestra Symfoniczna, aby zintegrować społeczeństwo, kontynuować wieloletnie tradycje oraz okazać wzajemne wsparcie postanowiła złożyć sto nagrań w jeden film ze wspólnym odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Muzycy z Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej w swoich domach stworzyli podkład muzyczny. Cały materiał ukaże się 3 maja w mediach społecznościowych TOS-u.

Kto może wziąć udział w akcji?

Udział w akcji może wziąć dosłownie każdy, lecz w filmie znajdzie się tylko 100 pierwszych wysłanych nagrań. Liczba ta nie jest przypadkowa, bowiem jest ściśle związana z 100. rocznicą powrotu Torunia do wolnej Polski.  

Wymogi techniczne:

Materiał zgodny z poniższymi wytycznymi technicznymi należy przesłać do 20.04.2020 r. na adres: edukacja@tos.art.pl
- materiał MIDI należy odtwarzać w słuchawce,
- klasnąć w dłonie na czwarte uderzenie metronomu,
- nagranie wideo musi być w jednym ujęciu.
- plik należy podpisać imieniem i nazwiskiem
Podkład muzyczny, do którego należy nagrać partię wokalną, dostępny jest do pobrania na stronie internetowej: https://bit.ly/2URcHRu

Więcej szczegółów można znaleźć pod adresem – https://bit.ly/2URcHRu
Regulamin akcji – https://bit.ly/2URcHRu