W środę, 23 grudnia 2020 roku, nowy selekcjoner Żużlowej Reprezentacji Polski – Rafał Dobrucki poinformował o składzie kadry narodowej na rok 2021. Kadry powołano w czterech kategoriach: seniorów, do lat 23, do lat 21 i do lat 19. Wśród kadrowiczów znalazł się reprezentant eWinner Apatora Toruń!

Karol Żupiński w Żużlowej Reprezentacji Polski

Młody gdańszczanin w nadchodzących rozgrywkach dopiero zadebiutuje w barwach „Aniołów”, posiada jednak łatkę wielkiego talentu. Po przejściu w wiek seniora Igora Kopeć-Sobczyńskiego Żupiński był najpoważniejszym kandydatem do wzmocnienia formacji juniorskiej zespołu prowadzonego przez Tomasza Bajerskiego.

Niestety w seniorskiej kadrze zabranie toruńskich akcentów. Poprzedni selekcjoner ŻRP Marek Cieślak, regularnie widział w swojej ekipie Adriana Miedzińskiego i Pawła Przedpełskiego. Rafał Dobrucki zdecydował się na powołanie m.in. Bartosza Zmarzlika i Patryka Dudka, ale także powracających do jazdy z „Orzełkiem” na piersi Macieja Janowskiego i Piotra Pawlickiego. Zaskoczeniem mogło być powołanie Gleba Czugunowa, który przed rozgrywkami w 2020 roku otrzymał polskie obywatelstwo i polską licencję. Zawodnik Betardu Sparty Wrocław z pochodzenia jest Rosjaninem.

Pełna kadra:

Kadra senior:
Patryk Dudek
Jarosław Hampel
Maciej Janowski
Krzysztof Kasprzak
Janusz Kołodziej
Piotr Pawlicki
Szymon Woźniak
Bartosz Zmarzlik

Kadra U23:
Gleb Chugunow
Dominik Kubera
Bartosz Smektała

Kadra U21:
Wiktor Jasiński
Wiktor Lampart
Jakub Miśkowiak
Mateusz Świdnicki
Karol Żupiński

Kadra U19:
Mateusz Cierniak
Bartłomiej Kowalski
Damian Ratajczak
Sebastian Szostak