Wampiriada UMK to bardzo ważne wydarzenie w rzeszy studenckiej, które odbywa się cyklicznie w roku akademickim. Na każdą z edycji przybywają tłumy, którzy oddając krew, chcą pomóc innym. Już na początku listopada odbędzie się kolejna, jesienna edycja Wampiriady UMK i jesteśmy przekonani, że i tym razem wszyscy, którzy mogą i chcą oddać krew, nie zawiodą! 

Zbliża się jesienna edycja Wampiriady UMK!

Organizatorzy Wampiriady UMK, czyli Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, zapraszają wszystkich na kolejną Wampiriadę na UMK, podczas której zbierana będzie każda grupa krwi. Podczas jesiennej edycji wydarzenia ratowane będzie życie Patryka Wernerowicza – studenta UMK Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, u którego na początku października wykryto ostrą białaczkę szpikową.

Podczas Wampiriady będziecie mogli oddawać krew w trzech terminach:

  • 6 listopada od godziny 8.00 do 17.00 na Auli UMK,
  • 7 listopada od godziny 8.00 do 16.00 na Auli UMK,
  • 13 listopada od godziny 10.00 do 16.00 w Collegium Medicum UMK (Budynek A).

Warto wspomnieć, że dla każdego oddającego krew oprócz standardowych czekolad i zwolnień z pracy lub zajęć, przewidziane są upominki, ufundowane przez partnerów akcji! Dodatkowo, podczas zbiórki, dla wszystkich oczekujących w kolejce do oddania krwi, Polski Czerwony Krzyż w Toruniu przygotował pokazy z przeprowadzania pierwszej pomocy.

Podczas tej edycji Wampiriady będziecie mogli jednak uratować komuś życie nie tylko oddając krew. W ramach współpracy organizatorów z DKMS na UMK, będziecie mieli także możliwość zostania potencjalnym dawcą szpiku!

Dołącz do wydarzenia na Facebooku, aby być na bieżąco!