Tradycją jest,że wybrane październikowe i listopadowe wieczory warto zarezerwować na jedno z ważniejszych wydarzeń kulturalnych Torunia, jakim jest Forte Artus Festival. Tegoroczną edycję rozpocznie Piotr Zioła, coraz jaśniej błyszcząca gwiazda sceny muzycznej.

Pierwszy rozbłysk Zioły miał miejsce kilka lat temu w znanym programie rozrywkowym X Factor. Wtedy jeszcze jako nastoletni chłopak zachwycił Czesława Mozila swoim głosem, wykonując jeden z przebojów Amy Winehouse. Mimo że nie odniósł sukcesu w programie, jego kariera muzyczna zaczęła nabierać rozpędu. W 2015 roku między innymi grał na kultowym Open’erze, wystąpił w singlu zespołu Rysy Przyjmij brak oraz supportował Skubasa na Ptapty TOUR BUS. Z każdym występem gromadził coraz szerszą rzesze fanów.

Natomiast muzyczne trzęsienie ziemi za sprawą 21-latka rozpoczęło się w kwietniu tego roku, kiedy to ukazał się Revolving Door, debiutancki album artysty. W ciemno czy Podobny, który był pierwszym singlem Piotra, zapowiadającym bliskie objawienie talentu, pewnie zdobywają listy czołowych stacji radiowych. Krążek utrzymany jest w stylu muzyki lat 50. czy 60., co w połączeniu z ciepłą i interesującą barwą głosu wokalisty przenosi nas w inną rzeczywistość. Warto zaznaczyć,że Piotr jest również kompozytorem,a do współpracy nad krążkiem zaprosił artystów bliskich mu muzycznie, jak Gabę Kulkę czy Karolinę Kozak.

Toruń jest drugim miastem trasy koncertowej promującej debiutancką płytę Piotra. Znane fanom z płyt i radia kawałki będzie można usłyszeć na żywo. Dla pozostałych będzie to idealna okazja do przekonania się, czy to rzeczywiście objawienie ostatnich miesięcy. Czy warto? Z pewnością!

GDZIE: Dwór Artusa

KIEDY: 9.10.2016, godz 19:00

BILETY: artus.torun.pl