W związku z realizowanym etapowo projektem BiT City, w mieście Kopca znów mamy do czynienia z utrudnieniami na ulicach.

Zwróćcie uwagę na zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejsckiej. Dotyczą one organizacji ruchu w rejonie Wałów gen. Sikorskiego, ul. Uniwersyteckiej i Traugutta, i potrwają miesiąc. Tyle czasu zajmie bowiem realizacja pierwszego etapu programu unijnego.

Zmiany wg strony urzędu miasta Torunia wyglądają następująco:

Ruch tramwajowy przez ul. Wały Gen. Sikorskiego zostanie wstrzymany, natomiast ruch samochodowy zostanie skierowany na objazdy ulicami: al. Św. Jana Pawła II – Czerwona Droga – Odrodzenia – Dąbrowskiego – Wały gen. Sikorskiego .

Skrzyżowanie ul. Wały Gen. Sikorskiego oraz ul. Chełmińskiej będzie przejezdne tylko na tej relacji od początku września. Dodatkowo zostanie utrzymany dojazd do parkingu przy urzędzie miasta na ul. Wały Gen. Sikorskiego 8.

Na skrzyżowaniu ul. Wały Gen. Sikorskiego i Uniwersyteckiej zostanie zachowany jednokierunkowy przejazd od ul. Szumana w kierunku ul. Prostej oraz Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

Przejście dla pieszych na wschodnim wlocie ul. Wały Gen. Sikorskiego zostanie przesunięte o 50 m w kierunku ul. Szumana.

Drugi etap to przebudowa torowiska tramwajowego w ulicy Traugutta. Potrwa od 5 sierpnia do 30 września 2014 r. Na czas robót ruch tramwajowy przez ul. Traugutta zostanie wstrzymany, natomiast ruch samochodowy zostanie utrzymany z jednoczesnym zwężeniem jezdni do jednego pasa w każdym kierunku. Wyjazd z ul. Waryńskiego będzie możliwy jedynie na prawoskręcie.

W tym etapie wybudowane zostaną tymczasowe rozjazdy na ulicach Traugutta oraz Szumana w celu umożliwienia przeprowadzenia ruchu tramwajowego na sąsiedni równoległy tor podczas realizacji kolejnych etapów. Prace potrwają dwa miesiące.