Osoby, które dojeżdżają do szkoły, do pracy czy na uczelnię autobusami miejskimi, muszą uzbroić się w cierpliwość i przygotować na zmiany w rozkładach jazdy. Trwa bowiem przebudowa jeden z głównych ulic Torunia.

Remonty przy Szosie Chełmińskiej wiążą się z licznymi objazdami. Od 19 września (wtorek) inaczej kursują autobusy linii nr 18, 27, 31 oraz 32. Jak informuje Miejski Zarząd Komunikacji, autobusy linii nr 18, 27, 31 i 32 kursować będą w obu kierunkach objazdem ulicami: Szosa Chełmińska – Długa – Legionów – Polna – Szosa Chełmińska. Przystanki, na których będą się zatrzymywać, to: Długa, Koniuchy (w kierunku centrum na ul. Długiej, a w kierunku Wrzosów na ul. Legionów przy zajezdni) i Dworzec Północny (w kierunku centrum na ul. Polnej, a w kierunku Wrzosów na ul. Szosa Chełmińska).
Co więcej autobusy linii nr 16 kursować będą z ominięciem ul. Długiej, natomiast autobusy linii nr 32 ominą ul. Żwirki i Wigury i Św. Józefa.
Zmianie uległy rozkłady linii nr 22, 27, 31 i 32 w związku z wydłużoną trasą przejazdu tych autobusów. Drobne korekty zostały wprowadzone również w rozkładzie jazdy linii nr 16 i 18.
MZK informuje, że autobusy kursować będą objazdami przez ok. pięć tygodni. Zarząd przeprasza za wszelkie utrudnienia. Dodajmy, że kierowcy samochodów także mogą napotkać na trudności, zwężenia jezdni oraz korki. Uważajcie na siebie.

Dokładną mapkę objazdów oraz zmiany w rozkładach jazdy znajdziecie tutaj.

[fot. Angelika Plich]