Z początkiem maja inaczej niż dotychczas pojadą linie autobusowe nr 15 i 32. Nowością będzie także likwidacja linii nr 38.

Linia numer 15 od 1 maja ma zostać wydłużona do pętli przy os. Przy Lesie na ul. Polnej. Trasa przejazdu zmieni się na odcinku od pl. Hoffmanna do ul. Odrodzenia – autobusy nie będą kursować ulicą Kraszewskiego, a ul. Bema i Szosą Chełmińską. W przeciwnym kierunku autobus linii nr 15 pojechać miałby ul. Uniwersytecką, przez Wały gen. Sikorskiego, Al. Solidarności a także Szosą Chełmińską i ul. Bema.

2019-05-01---zmiana-trasy-linii-autobusowej-nr-15

Jak informuje Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu, zmiany te mają ulepszyć:

  • dojazd z Rubinkowa do przychodni przy ul. Uniwersyteckiej,

  • dojazd do dworca autobusowego,

  • dojazd do obiektów sportowych przy ul. Bema (Stadion Miejski, Lodowisko Tor-Tor, Arena Toruń),

  • dojazd do centrum mieszkańcom os. Bema.

Autobusy nr 32 połączyć mają Wrzosy z osiedlem przy ul. Letniej. Trasa przejazdu biec ma od pętli przy ul. Wrzosowej następująco: ul. św. Józefa (Szpital Bielany), ul. Sienkiewicza, Fałata, Bema, Szosa Chełmińska, al. Solidarności, pl. Rapackiego, Poznańska, Drzymały i Andersa aż do przystanku końcowego przy ul. 63 Pułku Piechoty.

Źródło: mzk-torun.pl.

Źródło: mzk-torun.pl.

Tak argumentuje zmiany tej trasy toruński MZK:

  • przywrócenie kursowania linii przy Szpitalu na Bielanach oraz dojazd z al. Solidarności,

  • zapewnić lepszy dojazd do szkół przy ul św. Józefa i obiektów sportowych przy ul. Bema,

  • ułatwić korzystanie z komunikacji miejskiej mieszkańcom Podgórza, a szczególnie osiedla przy ul. Andersa, zwłaszcza w związku z propozycją likwidacji linii nr 38.

Linia nr 38 zostanie zlikwidowana z powodu zbyt małej liczby pasażerów. W 2018 r. średnio miało wsiadać na tym odcinku Rudak – Czerniewice 3 osoby. Na odcinku Letnia – centrum miasta miało to być 16 pasażerów.Uzasadnieniem likwidacji są Marcowe zmiany w kursowaniu „jedenastki”. Mają one, zdaniem MZK, „spowodować dogodne przesiadki” w relacji Rudak – Czerniewice z autobusów linii nr 11 i 29 na przystanku Stawki a także na trasie Czerniewice – Podgórz z autobusów linii nr 11 i 44 na przystanku Ceramika.

Opinie na temat proponowanych zmian można przesyłać do 19 kwietnia mailowo na adres ad@um.torun.pl. Możliwe jest to także drogą listowną pod adres: Urząd Miasta Torunia, Wydział Gospodarki Komunalnej ul. Legionów 220, 87-100 Toruń.

[Źródło: mzk-torun.pl]