Od kilku dni Centrum Kultury Dwór Artusa zdradza na swoim facebookowym profilu kolejnych artystów, którzy wystąpią w tym roku w ramach Koncertów pod Gwiazdami. Wśród nich znalazły się już m.in. Maria Peszek, Anna Maria Jopek oraz Katarzyna Groniec. Nie wiemy jak Wy, ale my już nie możemy się doczekać, zarówno kolejnych ogłoszeń, jak i samych koncertów!

Koncerty pod Gwiazdami to festiwal muzyczny i cykl imprez, który odbywa się w Toruniu od 1995 roku i organizowany jest przez Centrum Kultury Dwór Artusa. Jego ideą jest prezentowanie muzyki i sztuki w letnie wieczory pod gołym niebem, w scenerii zabytkowego toruńskiego Starego Miasta. Prawie wszystkie występy odbędą się w Amfiteatrze Muzeum Etnograficznego. Pierwszy koncert w cyklu, Lubomski / Nowak / Tacher, odbędzie się na scenie plenerowej Rynku Starego Miasta.

Ogłoszone zostały już wszystkie tegoroczne Koncerty pod Gwiazdami:

26.06.2015 (piątek), godz. 20:00 – Lubomski / Nowak / Tacher na 20-lecie Dworu Artusa

Ten wyjątkowy koncert odbędzie się z okazji 20-lecia Dworu Artusa i zainauguruje tegoroczne Koncerty pod Gwiazdami. Trójka niezwykłych muzyków, od dawna związanych z Toruniem, po raz pierwszy wystąpi razem na jednej scenie. Mariusz Lubomski, Adam Nowak i Maciej Tacher zaprezentują swoje utwory w nowych aranżacjach, za których przygotowanie odpowiedzialny jest Bartosz Staszkiewicz.

Po tak niezwykłym składzie spodziewać się możemy na pewno ogromnej dawki emocji i niepowtarzalnego klimatu. Repertuar poniesie nas od poezji śpiewanej po rock, a utwory zabarwione będą dużą dozą ironii. Usłyszymy zarówno nowe odsłony znanych przebojów jak „Spacerologia” czy „Oczy tej małej”, ale i nowości, jak „Love pod prąd”. Na pewno nie zabraknie też niespodzianek.

Wykonawcy:
Mariusz Lubomski – śpiew
Adam Nowak – gitara, śpiew
Maciej Tacher – gitara, śpiew
Bartosz Staszkiewicz – aranżacje, klawisze
Bartosz Mielczarek – bas
Kacper Stolarczyk – gitara
Maciej Gołyźniak – perkusja

Miejsce: Scena plenerowa na Rynku Starego Miasta
Wstęp wolny
Więcej informacji: na stronie Dworu Artusa

3.07.2015 (piątek), godz. 21:00 – Maria Peszek
Maria Peszek już raz gościła w Dworze Artusa podczas Koncertów pod gwiazdami – w 2005 roku po wydaniu płyty „Miasto Mania”. Jej ostatnia płyta „Jezus Maria Peszek” promowana była trzema trasami koncertowymi, płytą live oraz ogromnym sukcesem i uznaniem krytyki oraz publiczności. Podczas koncertu KPG usłyszymy na pewno przekrojowy materiał z jej dotychczasowego dorobku. Jednak fani Marii wiedzą, że jej koncerty nie mogą obyć się bez niespodzianek.

Ceny biletów: normalny 45zł, ulgowy 35zł.
Więcej informacji: na stronie Dworu Artusa

11.07.2015 (sobota) , godz. 21:00 – Katarzyna Groniec
Katarzyna Groniec zaprezentuje się w Dworze Artusa z materiałem Agnieszki Osieckiej. Artystka uwielbiana prze publiczność od wielu lat, ceniona za nadawanie utworom liryczności i wyjątkowość interpretacji. Subtelna, z klasą, jej koncerty są zawsze bardzo emocjonalne. Program „Zoo”, który zaprezentuje w Toruniu, jest jej unikalnym i osobistym spojrzeniem na twórczość Agnieszki Osieckiej. Widowisko będzie miało formę muzycznego spektaklu, wzbogaconego o wyjątkowe wizualizacje.

Ceny biletów: normalny 45zł, ulgowy 35zł.
Więcej informacji: na stronie Dworu Artusa

17.07.2015 (sobota) , godz. 21:00 – Agnieszka Chylińska
Agnieszka Chylińska to jedna z najbardziej charakterystycznych osobowości na polskiej scenie muzycznej. Kiedyś grała rocka i wykonywała depresyjne utwory, dziś nie stroni od utworów popowo-dancowych, jest jurorem w talent show i pisze książki dla dzieci. Toruński koncert będzie przeglądem największych hitów Agnieszki, od rockowych mocnych uderzeń po ambitną muzykę taneczną. Koncert będzie ciekawym miksem gatunkowym i wyjątkową niespodzianką.

Ceny biletów: normalny 60zł, ulgowy 50zł.
Więcej informacji: na stronie Dworu Artusa

24.07.2015 (piątek), godz. 21:00 – Ania Dąbrowska
Ania Dąbrowska jest obecna na polskiej scenie od ponad dekady. Nagrała już pięć albumów, z każdym odnosząc sukces. I choć od ostatniej płyty minęły już trzy lata, Ania nieustannie rozwija się muzycznie. Koncert w Toruniu będzie uchyleniem rąbka tajemnicy zupełnie nowej odsłony Ani i zapowiedzią nowej płyty. Z racji programu „The best of” nie zabraknie również najbardziej znanych przebojów wokalistki.

Ceny biletów: normalny 55zł, ulgowy 45zł.
Więcej informacji: na stronie Dworu Artusa

2.08.2015 (niedziela), godz. 21:00 – Anna Maria Jopek Quartet
Anna Maria Jopek to jedna z najbardziej eterycznych wokalistek na polskim rynku muzycznym. Subtelna, delikatna, emocjonalna – taka jest jej muzyka, przenosząca słuchacza w idealny świat, wypełniony piękną muzyką. Występy z kwartetem to najbardziej szalona formacja, z jaką pracuje Anna. Ten jazzujący projekt jest bardzo rozśpiewany i widowiskowy. Muzyka wymyka się gatunkom, a wielkie muzyczne wyzwanie zamienia się w zabawę.

Ceny biletów: normalny 80zł, ulgowy 70zł.
Więcej informacji: na stronie Dworu Artusa

7.08.2015 (piątek), godz. 21:00 – Ryszard Rynkowski
Kompozytor, pianista, piosenkarz, jeden z najpopularniejszych polskich wykonawców. Ryszard Rynkowski, bo o nim mowa, zakończy tegoroczne Koncerty pod gwiazdami. Obsypany wieloma nagrodami, w tym Grand Prix oraz wielokrotnie Złotymi i Platynowymi Płytami, twórca wielu hitów, na koncie ma również znakomite wyróżnienie, jakim jest wspólny koncert z Joe Cookerem. Znakomity i mocny głos Ryszarda przypomni w Toruniu swoje największe hity, przeplatając dobrą zabawę z nutką sentymentalności.

Ceny biletów: normalny 75zł, ulgowy 65zł.
Więcej informacji: na stronie Dworu Artusa