Juwenalia zbliżają się wielkimi krokami, a dla większości z nas główną niewiadomą roku akademickiego jest to, kto na nich zagra. Dla spragnionych wiedzy mamy ważną informację – jednym z zespołów na tegorocznej juwenaliowej scenie będzie zespół Lady Pank!

12834960_10207608975575376_1117016391_nJuwenalia naszego toruńskiego Uniwersytetu dumnie widnieją przy dacie 21 maja na rozpisce koncertów Lady Pank. Jest to pierwsza informacja odnośnie tegorocznego składu Głównej Sceny.

Ten popularny polski zespół rockowy ma za sobą już ponad 35 lat istnienia i porywania tłumów za sprawą niezapomnianych hitów autorstwa Jana Borysewicza, zaśpiewanych przez Janusza Panasewicza. Lady Pank ma na swoim koncie 17 albumów, nie licząc koncertowych i składanek. Przy ich muzyce bawiły się całe pokolenia, a takie utwory z lat 80. jak Mniej niż zeroFabryka małp czy Zamki na piasku to prawdziwe rockowe hymny. Po reaktywacji w 1994 roku zespół pozostał fabryką hitów, a najbardziej znane to Znowu pada deszcz i Siódme niebo nienawiści.

Nie pozostaje nam nic innego, niż przypomnieć sobie tekst Kryzysowej narzeczonej i błagać o dobrą pogodę na juwenaliowy weekend. Lady Pank zakończą juwenalia koncertem w sobotę.

źródło: http://www.lady-pank.com/KONCERTY

[fot. facebookowy fanpage zespołu]