Organizatorzy Juwenaliów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika ogłosili na swoim facebookowym fanpage’u tematykę tegorocznej studenckiej zabawy.

[blockquote style=”style-1″]

UWAGA UWAGA! Ogłaszamy:
Juwenalia UMK 2014 będą miały tematykę SŁOWIAŃSKĄ! Osoby. które odgadły czeka miła niespodzianka w czasie Juwenaliów.[/blockquote]

Zdania wśród studentów – jak zwykle – podzielone.

– Myślę, że to ciekawy pomysł i z pewnością na czasie, biorąc pod uwagę kto reprezentuje nas w tym roku na Eurowizji – twierdzi Alicja, studentka kulturoznawstwa. – Z pewnością będzie można popisać się kreatywnością strojów i zobaczyć, jak dobrze znamy regiony, z których jesteśmy.

– Czyżby Cleo i Donatan oraz tłumy jakie porwali przekonały organizatorów, że to jest to? – zastanawia się Kasia, studentka dziennikarstwa. – Jak to mówią, swojskie jest najlepsze. Znamy tematykę, jednak najważniejsi będą wykonawcy. To oni będą kluczem do imprezy. Sam temat nie wystarczy. Pomysł to jedno, a jego realizacja to już całkiem inna bajka.

Naszym zdaniem z tematyką całkiem nieźle korespondować będzie pierwszy znany (choć jeszcze niepotwierdzony przez organizatorów) wykonawca imprezy, czyli zespół Lao Che, który ma na koncie inspirowaną słowiańskim folklorem płytę „Gusła”. Spięty i paczka potwierdzili udział drugiego dnia, czyli 9 maja na swojej stronie internetowej. Juwenalia odbędą się w dniach 8-10 maja.