Festiwalu Bella Skyway Festival chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Podczas tego wydarzenia Toruń rozświetla się milionem świateł, a w tym roku rozbłyśnie już po raz 10., podczas niezwykłej, jubileuszowej edycji! Toruńska Agenda Kulturalna poszukuje w związku z tym chętnych osób do wolontariatu, a także do pracy w ramach tego nietuzinkowego wydarzenia. 

Zostań wolontariuszem podczas Bella Skyway Festival!

Jeśli jesteś osobą ciekawą świata, masz ochotę zobaczyć jak „od kuchni” wygląda organizacja tak dużych wydarzeń lub chcesz podszlifować swój język i poznać wybitnych artystów, zostań wolontariuszem podczas 10., jubileuszowej edycji świetlnego festiwalu, który odbędzie się w Toruniu w dniach 21–26 sierpnia. Organizatorzy poszukują w tym roku nie tylko wolontariuszy, ale także osób do pracy przy zabezpieczeniu jednej z tegorocznych instalacji.

Aby zostać wolontariuszem wystarczy… Być po prostu otwartą i pełną zaangażowania osobą do pomocy przy różnych etapach produkcji festiwalu. Jeśli jesteś chętny, zgłoś się pod adresem m.liwoch@tak.torun.pl (Marta Liwoch, tel. 662 072 845), w temacie wpisując „Wolontariat”. Do zgłoszenia należy dołączyć wypełniony formularz zgłoszeniowy znajdujący się tutaj. W ramach wolontariatu organizatorzy oferują: pracę w młodym i dynamicznym zespole, możliwość poznania „od zaplecza” zasad organizacji dużego projektu kulturalnego, wstęp na wszystkie wydarzenia związane z festiwalem, możliwość podszlifowania języka (np. francuski czy angielski) w międzynarodowym gronie oraz możliwość poznania wielu ciekawych ludzi. Wymagają z kolei: dyspozycyjności, chęci do pracy, zdolności interpersonalnych, umiejętności pracy w zespole, a także pozytywnego nastawienia i entuzjazmu. Znajomość języka angielskiego jest dodatkowym atutem. Warto dodać, że wolontariat to praca non-profit – choć nie daje korzyści materialnych, oferuje zdobycie ogromnego doświadczenia i satysfakcji z tego, że współtworzy się tak duże wydarzenie. Toruńska Agenda Kulturalna zaznacza, że jeśli profil Twojej uczelni na to pozwala, mogą pomóc Ci zaliczyć praktyki podczas wydarzeń lub wypełnić zaświadczenie o Twojej pracy. Zgłoszenia można wysyłać do 10 sierpnia. Decyduje ich kolejność.

A może praca?

Oprócz wolontariuszy organizatorzy poszukują także 8 osób do pracy na umowę zlecenie w dniach 17 – 28 sierpnia przy zabezpieczeniu instalacji, pt. Installation de feu francuskiej grupy Compagnie Carabosse, która na tegorocznym Bella Skyway Festival zostanie pokazana po raz pierwszy w Polsce! W sprawie pracy należy wysyłać zgłoszenia pod adresem m.kesy@tak.torun.pl (Marta Kęsy, tel. 608 616 963), w temacie wpisując „Praca – Compagnie Carabosse”. Do zgłoszenia trzeba dołączyć CV. Instalacja francuskiej grupy charakteryzować się będzie tańczącymi rzeźbami ogniowymi, płonącymi tajemniczymi mechanizmami, kaskadami świec ułożonymi w kręte ścieżki, a to wszystko przy akompaniamencie muzyki na żywo – zapowiada się wobec tego niezwykły spektakl, którego częścią warto zostać!

Program tegorocznej edycji festiwalu znajdziecie tutaj.