W ostatnich dniach głośno było o sprawie renifera, który pojawił się przed jednym z toruńskich lokali gastronomicznych. Okazuje się, że to nie jedyne miejsce, gdzie zwierzę wykorzystywane jest jako żywa atrakcja.

Na Rynku Staromiejskim w Toruniu, w miejscu, w którym organizowany jest Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy, pojawił się renifer. Internauci są zbulwersowani tą informacją i nie szczędzą słów krytyki. To nie pierwszy raz, gdy renifer w Toruniu zostaje wykorzystany jako żywa atrakcja.

Renifer w Toruniu przed lokalem gastronomicznym

Przypomnijmy, że gdy kilka dni temu zauważono renifera przywiązanego do słupa na Rubinkowie, sprawą zainteresowała się Fundacja Cztery Łapy, a także Toruńskie Towarzystwo Ochrony Praw Zwierząt. Później okazało się, że obecność zwierzęcia była częścią jednorazowej akcji promocyjnej.

Zdjęcie renifera przebywającego na Rynku Staromiejskim możecie zobaczyć na tym fanpage’u.

Czekamy na Wasze sygnały i opinie w tej sprawie!

AKTUALIZACJA: renifer został zabrany z jarmarku po licznych głosach oburzenia internautów. Jak jednak informuje fanpage, historia zwierzęcia jest dość długa i znalazł się on na jarmarku nieprzypadkowo. Renifer został postrzelony w Finlandii, a następnie przygarnął go Pan Adam z Torunia. Zwierzę można wesprzeć, przekazując datki przy stoisku z piernikami na Toruńskim Jarmarku Bożonarodzeniowym.