Heavymetalowa uczta nie do końca na poważnie czeka nas już w piątek w klubie Dwa Światy. Zagrają zespoły Nocny Kochanek (znany także jako Night Mistress), Thermit i Exist.

Nocny Kochanek to jeden z nielicznych polskich zespołów metalowych, który muzykę, a przede wszystkim towarzyszące jej teksty tworzy z dystansem do samych członków grupy oraz do wizerunku kojarzonego z heavy metalem. Zespół Nocny Kochanek tworzą muzycy znanej grupy Night Mistress. Nawę zespołu formacja zawdzięcza Bartoszowi Walaszkowi, reżyserowi filmu Zemsta Faraona, a także popularnej kreskówki Kapitan Bomba, w której wielokrotnie można było usłyszeć muzykę Night Mistress. W jednym z odcinków zespół wystąpił pod szyldem Nocny Kochanek, będącym prześmiewczym tłumaczeniem nazwy Night Mistress. To wydarzenie uznawane jest za datę narodzin Nocnego Kochanka. W roku 2012 zespół nagrał utwór do animowanego filmu dla dorosłych Zemsta Faraona pt. Minerał Fiutta. Muzykę Nocnego Kochanka należy określić mianem tradycyjnego heavy metalu typowego dla takich zespołów jak Iron Maiden, Judas Priest, Black Sabbath, czy Saxon. Grupa doskonale czuje się na scenie i znakomicie sprawdza na koncertach. W roku 2014 zespół wystąpił na XX Przystanku Woodstock.

ThermiT powstał oficjalnie w 2009 roku. W pierwszej formie ThermiT występował jako zespół wykonujący instrumentalny heavy/thrash metal. Dopiero w 2011 do zespołu dołączył Trzeszczol, jak się później okazało – jeden z najlepszych wokalistów gatunku heavy/thrash metalowego w Polsce. Po nagraniu pierwszego demo pt. DEMO’n’BEER ThermiT zwyciężył na kilku Festiwalach w Polsce zgarniając wielokrotnie główne nagrody, nagrody dla najlepszych instrumentalistów i nagrody dla najlepszego wokalisty. Potwierdziło to bardzo mocną stronę zespołu ThermiT jaką jest niestandardowa budowa i kompozycja utworów, która wynika z instrumentalnych początków bandu. Rok 2013 okazał się rokiem przełomowym. Miejsce basisty zajął Fabian, którego styl gry ugruntował brzmienie zespołu co potwierdza EP pt. „Encephalopathy”, która wydana została w październiku 2013. Rok 2014 przyniósł singla Night Driver. Na rok 2015 ThermiT planuje wydanie debiutanckiej LP.

U boku Nocnego Kochanka i ThermiTa zaprezentuje się również toruńska trashmetalowa grupa Exist.

SZCZEGÓŁY:
6 listopada 2015
piątek
godz. 20:00
klub Dwa Światy
ul. Ducha Św. 10/12
bilety: 20 zł
dostępne w dniu koncertu na bramce