Skip to content
Logo
Menu
  • Kultura
  • Studenci
  • Koncerty
  • Miasto
  • Lifestyle
  • Sport
Menu

Wielkie święto toruńskiego speedrowera dla TSŻ-u (relacja)

Posted on 2020-07-14

Za nami pierwsze historyczne Wielkie Derby Torunia, zmierzyły się w nich TSŻ Schoenberger i Drwęca Kaszczorek. Było to wielkie święto speedrowera w naszym mieście, które spotkało się ze sporym zainteresowaniem kibiców. Spotkanie derbowe zgodnie z oczekiwaniami padło łupem TSŻ-u. 

Święto także na trybunach

Niedziela, 12 lipca 2020, przejdzie do historii jako dzień pierwszych Wielkich Derbów Torunia. Mecz odbył się w ramach 8. rundy CS Superligi. Przy Bielańskiej 66 zgromadziło się wielu kibiców, stworzyli oni już na starcie meczu wyjątkową atmosferę. A ta niosła zawodników obu toruńskich drużyn.  

Pierwszy bieg dnia to bardzo mocne uderzenie TSŻ-u, duet Cegielski-Syrkowski podwójnie pokonał… ojca i syna, czyli Marcina i Mikołaja Lisów. W czwartej gonitwie dnia pierwszą biegową wygraną odniosła Drwęca, za plecami Martina Katarzyńskiego linię mety minął Jakub Kościecha. Trzeci w tym biegu był Szymon Rząd, któremu jego doparowy zawdzięcza 4 punkty.  

Po siedmiu gonitwach na tablicy wyników widniał rezultat 39-31, nie był on tak jednostronny jak wielu się mogło spodziewać. Jednak wtedy TSŻ pokazał swoją siłę, wygrał cztery biegi z rzędu. Tę passę TSŻ-u przerwał duet Fryckowski-Jeziorek, ta para wygrała ostatni bieg przed wyścigami nominowanymi.  

W tych TSŻ też nie odpuszczał, podwójnie wygrał dwa ostatnie biegi. Tym samym na tablicy wyników ostatecznie można ujrzeć było rezultat 89-61. Kompletami punktów w TSŻ pochwalić się mogli Borys Wojciechowski (14+2), Paweł Cegielski (7+1) i Adam Bożejewicz (12). W Drwęcy najwięcej punktów zdobyli Dawid Jeziorek (10+2) i Bartosz Fryckowski (10). Warto też wspomnieć Szymona Rząda, który kilkukrotnie tworzył świetne widowisko.  

Wyniki:

TSŻ Schoenberger Toruń – Drwęca Kaszczorek 89:61

TSŻ Schoenberger Toruń: 89 
1. Paweł Cegielski (3*,-,4,-) 7+1
2. Kosma Syrkowski (4,2*,3*,-,4) 13+2 
3. Jakub Kościecha (4,3,2,3*) 12+1 
4. Bartłomiej Sikorski (1,-,-,2,3*) 6+1 
5. Borys Wojciechowski (3*,4,-,3*,4) 14+2 
6. Adam Bożejewicz (4,-,4,4) 12 
7. Jakub Sawiński (3,4,4,4) 15 
8. Fryderyka Wojciechowska (1,1,1,2) 5 
9. Marcin Paradziński (2,3*) 5+1 

Drwęca Kaszczorek: 61  
1. Mikołaj Lis (1,-,3,-,1) 5 
2. Marcin Lis (2,-,2*,-,2) 6+1 
3. Dawid Jeziorek (2*,3,-,3*,2) 10+2 
4. Adrian Kędziora (3,1,1,2,3) 10 
5. Łukasz Kędziora (1,1,1,1,1) 5 
6. Bartosz Fryckowski (2,4,-,4) 10 
7. Martin Katarzyński (4,2,1) 7 
8. Szymon Rząd (2,3,2,1) 8 

W sobotę, 18 lipca, zawodnicy Drwęcy Kaszczorek pojadą zaległe spotkanie w Żołędowie. Dzień później bo 19.07 w tym samym celu do Żołędowa udadzą się zawodnicy TSŻ-u Schoenberger Toruń.

 

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy

  • Jednym punktem! [fotorelacja – 10.04.26]
  • Hokejowy dwumecz z Unią [fotorelacja 04.03.26 i 05.03.26]
  • Halowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [fotorelacja – 28.02-01.03]
  • Copernicus Cup 2026 [fotorelacja]
  • Nareszcie wygrana Twardych Pierników! [fotorelacja – 06.02.26]

Najnowsze komentarze

  1. Kot w książce, kot w bibliotece – Światowy Dzień Kota – BGPW blog - 5 książkowych kotów, czyli koty w literaturze
  2. nastka - Pomniki Mikołaja Kopernika w Polsce
  3. Michał Machel - Pomniki Mikołaja Kopernika w Polsce
  4. Makalia - Pomniki Mikołaja Kopernika w Polsce
  5. Adrian - TLU Kala – Izolacje Toruń rozpoczyna sezon ligowy. Czy wygra swój pierwszy mecz? [Toruński Typer Sportowy – kibicuj, typuj i wygrywaj!]

Kategorie

  • Bez kategorii
  • Copernicon
  • Cykle
  • Foto
  • Informacje
  • Juwenalia
  • kino
  • Koncert
  • Kultura
  • Lifestyle
  • Literatura
  • Miasto
  • Opinie
  • Patronat
  • Porady
  • Publicystyka
  • Recenzje
  • Sport
  • Studenci
  • Toruńscy muzycy
  • Wideorelacje
  • Wywiady

Kategorie

  • Bez kategorii
  • Copernicon
  • Cykle
  • Foto
  • Informacje
  • Juwenalia
  • kino
  • Koncert
  • Kultura
  • Lifestyle
  • Literatura
  • Miasto
  • Opinie
  • Patronat
  • Porady
  • Publicystyka
  • Recenzje
  • Sport
  • Studenci
  • Toruńscy muzycy
  • Wideorelacje
  • Wywiady
©2026 Spodkopca.pl | Design: Newspaperly WordPress Theme