W drugim meczu na Tor-Torze pewne zwycięstwo odniosła drużyna gospodarzy pokonując drużynę Tauron Podhale Nowy Targ aż 7:0.

Od samego początku torunianie narzucili szybkie tempo i atakowali bramkę gości. Już w 3. minucie wynik spotkania otworzył Adrian Jaworski, który silnym strzałem z niebieskiej pokonał golkipera Podhala. Kolejne minuty to dalsze ataki gospodarzy. W 13. minucie po raz drugi kibice mogli cieszyć się ze zdobytej bramki za sprawą Korenchuka, który wykończył wymianę podań z K.Kalinowskim i Sytym.

Druga tercja nie uległa zmianie i cały czas gospodarze kontrolowali przebieg meczu. W 26. min gumę w bramce Lindskouga umieścił Jeskanen. Po kilkunastu sekundach czwartą bramkę strzelił Maćkowski. Był to jego debiutancki gol w drużynie seniorskiej. Po tym golu nastąpiła zamiana bramkarzy w ekipie z Nowego Targu i Lindskouga zastąpił Bizub. W 31. minucie na tablicy widniał już wynik 5:0 za sprawą Koskinena. W 35. minucie sędzia podyktował rzut karny, którego nie wykorzystał Przygodzki.

Trzecia tercja bardziej się wyrównała i obie ekipy atakowały na przemian, jednak za każdym razem górą byli bramkarze. W 49. minucie Bizuba pokonał Viitanen, kiedy na ławce kar siedział Zorko. W 56. minucie grę w przewadze wykorzystał Elomaa. Drużyna Podhala próbowała nadal pokonać golkipera Stalowych Pierników jednak tego dnia Mustukovs nie dał się zaskoczyć i po raz pierwszy w tym sezonie zachował czyste konto.

Najbliższe mecze drużyna KH Energa Toruń rozegra w Twierdzy Tor-Tor.

20 września z Comarch Cracovią o godz. 18.30

23 września z GKS Katowice o godz. 18.30

25 września z Re-Plast Unią Oświęcim o godz. 17.00

KH Energa Toruń – Tauron Podhale Nowy Targ 7 : 0 (2:0, 3:0, 2:0)

1:0 Adrian Jaworski – Szymon Maćkowski (02:56)
2:0 Illia Korenchuk – Syty – K.Kalinowski (12:15)
3:0 Eemeli Jeskanen – Elomaa – Gimiński (25:35)
4:0 Szymon Maćkowski – Zając –  Wenker (25:48)
5:0 Niki Koskinen – Jeskanen – Jaworski (30:45, 5/4)
6:0 Mark Viitanen (48:42, w przewadze)
7:0 Elias Elomaa – Viitanen – Jeskanen (56:35, 5/4)

Minuty karne: 6 – 20

Strzały: 47 – 26

Widzów: 1000

KH Energa Toruń: Mustukovs – Jaworski, Ignatenko; Syty, K. Kalinowski, Korenchuk (2) – Zieliński, Augustkalns; M. Kalinowski, Koskinen, Viitanen – Ahonen (2), Gimiński; Olszewski, Elomaa, Jeskanen (2) – Bajwenko, Wenker, Maćkowski, Zając.
Trener: Teemu Elomo

Tauron Podhale Nowy Targ: Lindskoug (od 26:48 Bizub)- Mrugała (2), Tomasik (2); Hvila, Neupauer, Huhdanpaa – Volrab (2), Zorko (2); Przygodzki, Svitana (4), Kapica (2) – Wsół, Moksunen (2); Fric, Vorona, Maunula – Jelinek (2), Paulaharju; Worwa, Słowakiewicz (2), Kamiński.
Trener: Juraj Faith