Lubisz posłuchać dobrej muzyki, a nie wystarcza Ci już radiowa playlista? A może szukasz sposobu na miły wieczór przy interesujących utworach? 9 marca Centrum Kultury Dwór Artusa zaprasza na Koncert jubileuszowy wybitnego naukowca, ale także niezwykłego artysty estradowego – Aloszy Awdiejewa.

Rosjanin z polskim obywatelstwem, którego historia z Polską rozpoczęła się w Krakowie w 1967 r. nazywany jest człowiekiem-instytucją. Alosza Awdiejew to człowiek kultury i nauki, którego osoba to klasa sama w sobie. Nie ukrywa zamiłowania do aktorstwa filmowego, zajmuje się także pisaniem felietonów oraz tłumaczeniem poezji. Od 1990 występuje nieodłącznie z dwójką genialnych gitarzystów – Kazimierzem Adamczykiem i Markiem Piątkiem, dając liczne koncerty w kraju i za granicą. Poza tym nagrywa płyty oraz programy telewizyjne i radiowe.

Zbliżający się właśnie jubileusz artystyczny będzie idealną okazją, aby w uroczystym, ale pogodnym nastroju spotkać artystę oraz podsumować jego dotychczasową twórczość. W programie koncertu znajdą się m.in.: rosyjskie romanse, klezmerskie i cygańskie motywy, ballady Okudżawy i Wysockiego. Wszystko ciekawie splecione bogatą humorystycznie konferansjerką mistrza Aloszy.

 

Kiedy: 9 kwietnia godzina 19:00

Gdzie: Centrum Kultury Dwór Artusa (Rynek Staromiejski 6, 87-100 Toruń)

Bilety: ulgowy 50 zł, normalny 55 zł, (http://artus.torun.pl/events/alosza-awdiejew-2/)

 

[Fot. © Paweł Zechenter]