W ostatni weekend ekipa AZS UMK Toruń nadrabiała zaległości w IV lidze KPZSzach. Mecz z Basztą MOS III Żnin zakończył się remisem 2,5-2,5.

Nasza ekipa bardzo chciała to spotkanie wygrać, gdyż zaowocowałoby to bezpośrednim sąsiedztwem z ligowym podium. Drużyna ze Żnina miała jednak podobne plany i ostatecznie doszło do podziału puntów.

AZS UMK Toruń - Baszta MOS III Żnin |fot. chessarbiter.com

AZS UMK Toruń – Baszta MOS III Żnin |fot. chessarbiter.com

Bardzo dobry wynik zanotował na pierwszej szachownicy Adam Musiał, który grał z zawodnikiem z I kategorią i o ponad 100 wyższym ELO. Kapitan drużyny z Torunia zaskoczył nieco przeciwnika w trzecim ruchu, co poprowadziło do równej gry niemal przez całą partię i ostatecznego remisu. Nieco gorzej poszło Izabeli Rant, która przegrała swoją partię z juniorem przyjezdnych. Warto dodać, że Borys Paliwoda jest niepokonany po swoich czterech partiach i pewnie zmierza po zdobycie pierwszej kategorii. Po dobrym wyjściu z debiutu, grający białymi rywal naszej zawodniczki osiągnął swój cel.

Sinusoidę mieliśmy także na kolejnych dwóch deskach. Michał Wydra w bardzo dobrym stylu pokonał twórcę potęgi Baszty Żnin, doświadczonego Jerzego Śniadeckiego (I, ELO 1709). Od początku atakował i zdobył przewagę wieży, a następnie przeciwnik poddał partię. Gorzej spisał się Piotrek Graczyk. W starciu z Jakubem Grochowalskim (III, ELO 1136) wydawało się, że jest faworytem, lecz podstawił figurę w debiucie i niestety nie był w stanie już tego odwrócić. Przy walkowerze na ostatniej szachownicy dla Karoliny, AZS UMK Toruń doprowadził do szczęśliwego remisu.

Sytuacja w tabeli

Tabela IV ligi KPZSzach |fot.chessarbiter.com

Tabela IV ligi KPZSzach |fot.chessarbiter.com

Po remisie z drużyną ze Żnina, nasz zespół jest szósty, ale traci zaledwie jeden punkt do podium. Już w niedzielę będziemy się mierzyć z LKS-em Promień Kowalewo. Wicelider ligi będzie bardzo trudnym przeciwnikiem, ale AZS z pewnością nie jest bez szans.

Swój hitowy mecz rozegra w niedzielę także druga drużyn AZS-u. Wyjazd do Tucholi będzie arcyważny w kwestii ewentualnego wygrania V ligi. Ponadto, już w najbliższy weekend czekają nas Akademickie Mistrzostwa Polski w szachach z udziałem naszego uniwersytetu. Relacja będzie dostępna na naszym portalu.

[Fot. materiały prasowe]