Wielkimi krokami zbliża się czerwiec, a każdy student dziennikarstwa wie, co to oznacza! Tuż przed sesją młodzi adepci pióra, mikrofonu i kamery będą mieli okazję do wspaniałej zabawy w gronie swoim oraz swych ulubionych wykładowców.

W tym roku odbędzie się już szósta edycja Balu Dziennikarza na Trawie, corocznej imprezy organizowanej przez SKN Klub Dziennikarza. Na trawnikach między akademikami 9 i 10 (ul. Jurija Gagarina 27) studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika grillują, wspólnie spożywają złociste napoje oraz integrują się ze sobą oraz… swoimi wykładowcami! Tradycją balu jest bowiem udział pracowników Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych, w ramach którego działa kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Innym stałym punktem balu jest przyznawanie wykładowcom nagród – Złotych Ananasów. Studenci dziennikarstwa za pomocą ankiet w swoich internetowych grupach rocznikowych głosują na swoich ulubionych profesorów w kategoriach: Lider Opinii, Media Worker, Cenzor, Jarosław Kret/Pogodynka, Infotainmenter oraz Spiker Roku. Najwięcej emocji wywołuje ta ostatnia kategoria, odpowiednik plebiscytu „Złote Usta”. W tym roku nominowanych jest pięć zabawnych cytatów wykładowców WPiSM:

„Afryka powinna być tak gorąca jak dwudziestolatka” – prof. dr hab. Jacek Knopek
„Chciałbym mieć za bohatera Mur Berliński. Muru nie oskarżysz o współpracę” – dr Piotr Zariczny
„Dzieła historyczne są jak kobiety. Szybko się starzeją” – prof. dr hab. Jacek Bartyzel
„Państwo piszą spokojnie, bo w nerwach to się tylko dzieci rodzą” – prof. dr hab. Jacek Knopek
„Zastanówmy się nad immersją w grze goat simulator… Jak głęboko są Państwo w stanie wejść w taką kozę?” – mgr Piotr Ciesielski

Głosowanie trwa do 5 czerwca. Link do plebiscytu: klik

Bal Dziennikarza na Trawie rozpocznie się we wtorek, 7 czerwca o 17.00.