Trwa Bella Skyway Festival 2018: co warto zobaczyć podczas jubileuszowej edycji? Na naszym portalu mogliście już oglądać relację z pierwszego dnia 10. edycji Bella Skyway Festival. Dziś prezentujemy Wam kolejne kadry z festiwalu świateł.

Projekcja „Twarze” prezentowana na budynku Collegium Maximum UMK została stworzona przez Polaków, Annę Pytlak i Łukasza Koselę. W szczególności warto zwrócić uwagę na oprawę muzyczną widowiska – kompozycję na żywo wykonuje Toruńska Orkiestra Symfoniczna, a jej autorem jest Steve Nash. Ciarki gwarantowane!

Trzy instalacje znajdują się nieopodal siebie. To „Barwy Torunia”, „Dobra Wróżba” oraz „Milk Bottle Cows”. W szczególności ostatnia z nich zadziwia oryginalnością i pomysłowością wykonania. Jej autorem jest artysta z Singapuru.

Niezwykłe wrażenie wywiera ogniste miasteczko, które stworzono na Zamku Krzyżackim i Fosie Zamkowej. Warto poświęcić nieco więcej czasu na zobaczenie całej instalacji.

Bella Skyway Festival 2018: co warto zobaczyć podczas jubileuszowej edycji?

Dzieciakom może spodobać się historia o piernikach wyświetlana na budynku Muzeum Toruńskiego Piernika. Z kolei amatorzy muzyki elektronicznej podczas skywayowego spaceru nie mogą pominąć Urzędu Marszałkowskiego. To tam rozbrzmiewa twórczość toruńskich DJ-ów. Jeśli kochacie Toruń, koniecznie zobaczcie multimedialną instalację „I <3 Toruń" nieopodal Muzeum Etnograficznego. Polecamy również "Supercube", czyli zbiór 241 słoików znajdujący się na placu przed CKK Jordanki. W każdym z naczyń mieszka żyjąca miniatura. Przypominamy, że 10. edycja Bella Skyway Festival trwa do niedzieli, 26 sierpnia. Atrakcje można oglądać w godzinach 20:30-24:00. Program imprezy znajdziecie tutaj. A jeśli planujecie poruszać się autobusami lub zostawić auto na jednym z pięciu parkingów buforowych, odsyłamy Was do tego tekstu.

[fot. Sawatka]